سیستان و بلوچستان و هرمزگان زیر رگبار طی فردا

سیستان و بلوچستان و هرمزگان زیر رگبار طی فردا

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: شدت فعالیت سامانه بارشی در روز سه شنبه (15 اسفند) در شرق استان هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان است که همراه با رگبار باران و رعد و برق خواهد بود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با cmsd براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی اظهارکرد: امروز (14 اسفند) فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب، مرکز، بخش هایی از شرق و جنوب شرق کشور ادامه دارد همچنین بارش پراکنده در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات البرز رخ می دهد. شدت بارش امروز در شمال خوزستان، شمال فارس، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد است. بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر به صورت برف خواهد بود.

وی ادامه داد: سه شنبه (15 اسفند) علاوه بر مناطق ذکر شده در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود. شدت بارش در روز سه شنبه در شرق استان هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان خواهد بود که با رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید همراه می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: چهارشنبه (16 اسفند) در مناطقی از جنوب شرق کشور رگبار باران و وزش باد رخ می دهد. از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنجشنبه (17 سفند) با گذر امواج تراز میانی جو به تدریج در شمال غرب مناطقی از غرب سپس در ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه اظهار کرد: جمعه(18 اسفند) در مناطقی از شمال غرب، شمال شرق و جنوب شرق کشور بارش پراکنده و در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس وزش باد رخ می دهد همچنین دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشوردرباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (15 اسفند) نیمه ابری، در بعضی ساعت ها غبار محلی، از بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداقل دمای 34 و  حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (16 اسفند) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت ها غبار محلی، گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا  شهرکرد با کمینه 7- و  5-  درجه سانتیگراد و بندرعباس و اهواز با بیشینه دمای 25 و 24 درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

پایان خبر cmsd

سیستان و بلوچستان و هرمزگان زیر رگبار طی فردا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیستان و بلوچستان و هرمزگان زیر رگبار طی فردا" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیستان و بلوچستان و هرمزگان زیر رگبار طی فردا"، کلیک کنید.