بیشترین ماموریت پلیس آگاهی مربوط به سرقت است/ کاهش 3 درصدی وقوع سرقت در کشور

بیشترین ماموریت پلیس آگاهی مربوط به سرقت است/ کاهش 3 درصدی وقوع سرقت در کشور

رییس پلیس آگاهی فراجا از افزایش 35 درصدی کشفیات سرقت در کشور خبر داد و گفت که وقوع سرقت نیز در کشور نسبت به سال قبل سه درصد کاهش داشته است.

به گزارش cmsd، سردار محمد قنبری در تشریح عملکرد 11 ماهه پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با سرقت گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی در سراسر کشور با جدیت در برخورد با سرقت های مهم عمل می کنند، به طوری که موفق شدند میزان کشفیات کل سرقت ها را 35 درصد افزایش دهند. همچنین وقوع سرقت ها در 11 ماهه سال 1402 نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش داشته است.

وی از رشد 33 درصدی کشف به کشف سرقت در مدت مذکور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سرقت های منزل و اماکن احساس ناامنی را در سطح جامعه ایجاد می کند، با اقدامات موثر کارآگاهان مبارزه با سرقت در سراسر کشور وقوع این سرقت ها 12 درصد کاهش یافت.

رییس پلیس آگاهی فراجا بهترین عملکرد کشف را در این بازه زمانی مربوط به سرقت اتومبیل با 87 درصد عنوان کرد و گفت: بیش از 58 درصد از مجموع سرقت های واقعه در کشور مربوط به سرقت های خرد است. همچنین از اول سال با اجرای طرح های مختلف مبارزه با خریداران اموال مسروقه تعداد زیادی از مالخران دستگیر و به مراجع قضایی معرفی و اموال کشف شده نیز به مال باختگان تحویل داده شده است.

قنبری در ادامه با بیان اینکه بسیاری از پرونده های سرقت در استان هابا استفاده از تجهیزات هوشمند پلیسی پیگیری و کشف می شود، گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی و همچنین با بهره گیری از روش های علمی و آزمایشگاهی، با کشف سرقت رضایت حداکثری مردم را جلب می کنند.

وی با بیان اینکه پلیس با هنجارشکنان و کسانی که نظم و امنیت عمومی جامعه را برهم می زنند قاطعانه برخورد می کند، گفت: بیشترین ماموریت های پلیس آگاهی، مبارزه با سرقت است که به صورت جهادی روبه جلو حرکت می کنیم تا بتوانیم امنیت و آرامش را برای مردم عزیز ایجاد کنیم.

پایان خبر cmsd

بیشترین ماموریت پلیس آگاهی مربوط به سرقت است/ کاهش 3 درصدی وقوع سرقت در کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیشترین ماموریت پلیس آگاهی مربوط به سرقت است/ کاهش 3 درصدی وقوع سرقت در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیشترین ماموریت پلیس آگاهی مربوط به سرقت است/ کاهش 3 درصدی وقوع سرقت در کشور"، کلیک کنید.