آمریکا غرق شدن کشتی انگلیسی در دریای سرخ را تایید کرد

آمریکا غرق شدن کشتی انگلیسی در دریای سرخ را تایید کرد

به گزارش cmsd، فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) در پلتفرم «ایکس» با تایید این خبر نوشت: «تقریباً 21 هزار تن کود سولفات آمونیوم فسفات که کشتی حمل می کرد یک خطر زیست محیطی در دریای سرخ محسوب می شود.»

روز شنبه، دولت مستعف یمن نیز اعلام کرد که کشتی انگلیسی «به دلیل عوامل جوی و بادهای شدید» در دریای سرخ غرق شد.

به گزارش cmsd در بیانیه «گروه بحران برای رسیدگی به وضعیت کشتی روبیمار» که توسط دولت مستعفی یمن تشکیل شده، آمده بود: «ما غرق شدن کشتی (MV Rubimar) را در عصر جمعه همزمان با شرایط جوی و وزش باد شدید در دریا اعلام می کنیم.»

در 18 فوریه، ارتش یمن اعلام کرد که در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به یمن، کشتی باری «روبیمار» را در دریای سرخ با چند موشک نیروی دریایی هدف قرار داده که منجر به آسیب شدید شده که خطر غرق شدن آن وجود دارد.

نیروهای مسلح یمن در آن زمان تاکید کردند که در حین عملیات مراقب بودند تا خدمه کشتی سالم از آن خارج شوند.

به گفته دولت مستعفی یمن، این کشتی «هزاران تن کود و سوخت» حمل می کرد و در حدود 16 مایلی از سرزمین اصلی یمن قرار دارد.

این در حالی است که انصارالله روز شنبه بر انتقال کمک های امدادی به نوار غزه به عنوان شرط اجازه خروج کشتی انگلیسی تاکید کرد.

محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی این گروه، در پلتفرم ایکس گفت: ما مجددا تاکید می کنیم که پیشنهاد برای یدک کشی (پس گرفتن) کشتی (روبیمار) در ازای ورود کامیون های امدادی به غزه محقق می شود.

او بدون جزییات بیشتر افزود که انصارالله «بریتانیا را مسوول تمام عواقب (سرنوشت کشتی) می داند».

311311

آمریکا غرق شدن کشتی انگلیسی در دریای سرخ را تایید کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا غرق شدن کشتی انگلیسی در دریای سرخ را تایید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا غرق شدن کشتی انگلیسی در دریای سرخ را تایید کرد"، کلیک کنید.