پیش بینی بورس یکشنبه 13 اسفند 1402 / بازگشت بورس به روند صعودی تایید شد!

به گزارش cmsd، در پایان معاملات روز ابتدایی هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه ای با جهش 1.55 درصدی، معادل 31 هزار و 734 واحد از ارتفاع این شاخص، در ارتفاع دو میلیون و 86 هزار و 561 واحدی قرار گرفت.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت:رشد ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم وزن، به عنوان نشان دهنده روند عمومی قیمت شرکت های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم وزن نیز با رشد 1.47 درصدی (معادل 10 هزار و 500 واحد)، در پله 724 هزار واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق های سهامی) را در روز شنبه، 6 هزار و 697 میلیارد تومان نشان می داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات اولین روز هفته را هم 11.1 میلیارد برگه سهم نشان می دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از ورود سرمایه آن ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز شنبه بورس، خبر از ورود هزار میلیارد و 43 میلیون تومان پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق های سهامی می دهد.

پیش بینی بورس یکشنبه

نگاهی به نمودار تکنیکال شاخص کل، نشان می دهد سبزپوشی یکپارچه نمادهای بازار سهام در جریان معاملات روز آغازین هفته، مقدمه ای از بازگشت بازار سرمایه است.

SHAKH

با رشد بیش از 31 هزار واحدی شاخص کل، حال این نماگر از آخرین سقف مینوری روند اصلاحی عبور کرده است. نشانه ای که تغییر رفتار فعالان بازار را روایت می کند. از سوی دیگر خروج RSI شاخص کل از منطقه فروش در کنار واگرایی مثبت و RD+ این اندیکاتور، دیگر نشانه های بازگشت بازار سرمایه است.

خبر نامه وزیر صنعت برای کاهش مدت زمان تجدید ارزیابی دارایی ها به زیر پنج سال، محرک اصلی به صف خرید نشستن نمادهای خودرویی بود. با حرکت نماد خودرو، کلیت بازار سهام شروع به حرکت کرد. از سوی دیگر، احتمال اصلاح نرخ خوراک پالایشی ها، به سبزپوشی این گروه کمک کرد.

از سوی دیگر رشد ارزش معاملات و جدا شدن از سطوح سه تا چهار هزار میلیاردی، فعالان بازار را نسبت به تداوم روزهای مثبت بازار امیدوار ساخته است.

217

پیش بینی بورس یکشنبه 13 اسفند 1402 / بازگشت بورس به روند صعودی تایید شد!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بورس یکشنبه 13 اسفند 1402 / بازگشت بورس به روند صعودی تایید شد!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بورس یکشنبه 13 اسفند 1402 / بازگشت بورس به روند صعودی تایید شد!"، کلیک کنید.