سفیر سابق آمریکا در سوریه: اسراییل به بدترین شکل ممکن واشنگتن را تحقیر کرده است

سفیر سابق آمریکا در سوریه: اسراییل به بدترین شکل ممکن واشنگتن را تحقیر کرده است

سفیر سابق آمریکا در سوریه و الجزایر در پی جنایت دردناک اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن ده ها غیرنظامی فلسطینی حین دریافت کمک بشردوستانه در غزه و پیشنهاد ریاکارانه جو بایدن برای ارسال کمک هوایی به این باریکه گفت که شاهد بدترین تحقیر آمریکا توسط این رژیم است.

به گزارش cmsd، «رابرت فورد»، سفیر سابق آمریکا در سوریه و الجزایر در پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «من شاهد تحقیر دولت های قبلی آمریکا توسط اسراییل بوده ام. اما به غیر از حمله هوایی مرگبار 1967 اسراییل علیه کشتی لیبرتی نیروی دریایی آمریکا، اکنون مجبور کردن ایالات متحده آمریکا به ریختن کمک از راه هوایی به روی غزه به نحوی که انگار آمریکا هیچ برتری نسبت به مصر و اردن ندارد بدترین تحقیر شدن آمریکا توسط اسراییل است که تاکنون مشاهده کرده ام.»

این در حالی است که رسانه های آمریکایی در پی جنایت جدید رژیم صهیونیستی در کشتار ده ها غیرنظامی فلسطینی هنگام دریافت کمک های بشردوستانه هشدار داده اند حمایت واشنگتن از سیاست های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در غزه به قیمت از بین رفتن اعتبار و شهرتش در جهان تمام خواهد شد.

رابرت فورد که سابق بر این سفیر آمریکا در الجزایر و سوریه بوده در پست هایی که در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد، تصریح ساخت: «آمریکا قرار بود روابطش با اسراییل نسبت به روابطی که اسراییل با اردن یا مصر دارد خیلی نزدیکتر و بهتر باشد اما با این وجود واشنگتن بر اقدامات اسراییل در فضای انسانی در غزه نفوذی بیشتر از قاهره یا امان ندارد.»

به نوشته پایگاه فایننشال ورلد، اظهارات این سفیر سابق آمریکا در سوریه بعد از آن اعلام شد که «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن در عرض چند روز آینده قصد دارد ارسال محموله های کمکی و غذا به غزه را از راه ریختن با هواپیما به روی این باریکه شروع کند.

رییس جمهور آمریکا در پی دیدار با جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید ادعا کرد: از بین رفتن جان هر بی گناهی غم انگیز است. همه به خاطر از بین رفتن جان غیرنظامیان در جنگ غزه متاثر شدند و همه ما دیده ایم تلاش این افراد برای دریافت کمک بشردوستانه چه پاسخی داشت. به این خاطر، همه باید تلاش برای کمک به غزه را افزایش دهیم و آمریکا نیز چنین خواهد کرد. آمریکا و اردن در روزهای آینده در ارسال هوایی کمک های بشردوستانه به غزه مشارکت می کنند. ما لازم است بیشتر تلاش کنیم و ایالات متحده آمریکا تلاشهایش را افزایش خواهد  داد و در روزهای آینده به دوستانمان در اردن و کشورهای دیگر در زمینه ارایه غذا و به محموله ها به غزه خواهیم پیوست.

به نوشته روزنامه گاردین سازمان ملل اخیرا شدیدا از بابت تهدید قریب الوقوع قحطی در غزه در پی جنایت صهیونیست ها در حمله به مردم فلسطین حین توزیع کمک بشردوستانه در غزه هشدار داد.

رسانه های آمریکایی شیوه ارسال هوایی کمک ها به غزه را ناکافی و غیرموثر خوانده و استدلال می کنند که صحبت های بایدن نشان می دهد او این امکان که اسراییل را برای تسهیل توزیع چشمگیر کمک ها در عرصه میدانی در غزه قانع کند حتی با وجود مطرح شدن چشم انداز وقوع قحطی در این باریکه کنار گذاشته است.

رسانه فایننشال ورلد که از رسانه های آفریقای جنوبی است با ریاکارانه دانستن پیشنهادات به ظاهر دلسوزانه رییس جمهور آمریکا برای غزه تحلیل کرد پیام پیشنهاد اخیر بایدن این است که «اسراییل می تواند به هر آنچه که تاکنون انجام می داده ادامه دهد و ما از هوا روی سر شما کمک ها را فرو می ریزیم.»

این رسانه نوشت: «مردد بودن به این تصمیم موجه است و این تردید توسط ادعاها درباره اینکه این تصمیم بایدن بیشتر یک ژست سمبلیک است تا تلاشی واقعی برای رفت دلایل ریشه ای بحران تشدید می شود. منتقدان می گویند اکراه جو بایدن در استفاده از نفوذ آمریکا برای تحت فشار قرار دادن اسراییل به منظور همکاری بیشتر در تلاشهای مربوط به کمک های بشردوستانه واضح است. هر چند بایدن در پاره ای مواقع گفت برای اعمال نفوذ بر اسراییل تلاش های ناموفقی داشته، اما این که اکثریت جامعه بین المللی یک چنین ادعاهایی را باور نکنند عادی است.»

چند سازمان امدادرسان بین الملل از جمله کمیته نجات بین الملل بر لزوم تلاش های دیپلماتیک با هدف پایان دادن به محاصره غزه به عنوان ابزار اصلی حل و فصل بحران انسانی در این باریکه تاکید کرده اند.

این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: «کمک رسانی از راه هوایی پاسخی در راستای تخفیف دادن به درد و رنجها نیست و باعث سلب شدن زمان و انرژی از راه حل های ثابت شده برای امداد در ابعاد گسترده می شود. آمریکا باید گام های ملموسی برای اجرای یک راه حل دایمی برای این بحران به صورت فوری و مبرم اتخاذ کند. همه تمرکز های دیپلماتیک باید روی پایان دادن به محاصره غزه توسط اسراییل باشد.»

پنجشنبه گذشته نیروهای اشغالگر صهیونیست در میدان النابلسی در شمال غزه، فلسطینی های بی دفاعی را هدف قرار دادند که منتظر رسیدن کامیون های حامل کمک و گرفتن آرد بودند. به گفته وزارت بهداشت غزه، این کشتار هولناک منجر به شهادت 112 تن و زخمی شدن 760 نفر دیگر شد.

کشتار هولناک هزاران نفر از مردم گرسنه گرفتار در غزه موجی از واکنش ها را به دنبال داشته است.

رژیم اشغالگر به عنوان بخشی از تجاوزات وحشیانه خود، با هدف قرار دادن منابع اولیه زندگی و مانع تراشی در ورود کمک های بشردوستانه، جنگ قحطی و گرسنگی را علیه مردم فلسطین در نوار غزه به راه انداخته است. شدت فاجعه انسانی در نوار غزه به ویژه در شمال که کودکان و سالمندان به دلیل کمبود مواد غذایی به خاطر محاصره جان خود را از دست داده اند، به سرعت در حال افزایش است.

برای صد و چهل و هشتمین روز متوالی، رژیم صهیونیستی حملات به خانه های مسکونی و تیم های پزشکی و خبرنگاران را ادامه می دهد. به گفته وزارت بهداشت غزه، تلفات تجاوز مستمر به نوار غزه به بیش از 30 هزار شهید و بیش از 71 هزار مجروح با جراحات مختلف و هزاران مفقود در زیر آوار رسیده است.

پایان خبر cmsd

سفیر سابق آمریکا در سوریه: اسراییل به بدترین شکل ممکن واشنگتن را تحقیر کرده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفیر سابق آمریکا در سوریه: اسراییل به بدترین شکل ممکن واشنگتن را تحقیر کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفیر سابق آمریکا در سوریه: اسراییل به بدترین شکل ممکن واشنگتن را تحقیر کرده است"، کلیک کنید.