نجات 30 تن در پی حریق یک ساختمان اداری در تهرانپارس

نجات 30 تن در پی حریق یک ساختمان اداری در تهرانپارس

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات 30 تن درپی وقوع آتش سوزی در یک ساختمان اداری در محله تهرانپارس خبرداد.

سید جلال ملکی در گفت وگو با cmsd در این باره گفت: وقوع یک مورد حادثه آتش سوزی ساختمان در ساعت 11:10 ظهر امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان چهار ایستگاه را به همراه نردبام هیدرولیکی و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در تهرانپارس خیابان رشید تقاطع خیابان 160 اعزام کرد.

وی با بیان اینکه آتش نشانان ظرف مدت دو دقیقه در محل حاضر شدند، گفت: آتش نشانان پس از رسیدن به محل مشاهده کردند که حریق در یک ساختمان پنج طبقه 10 واحدی با کاربری اداری که دارای طبقات منفی نیز بوده است؛ رخ داده است. کانون حریق در طبقه منفی یک این ساختمان که پارکینگ بود، قرار داشت. در این محل چند خودرو پارک شده بود که دو خودروی سواری کیا و پژو پارس در این محل کاملا شعله ور شده و آتش در حال سرایت به سایر قسمت ها بود. دود فراوانی نیز به طبقات بالایی رسیده و از پنجره ها قابل مشاهده بود.

ملکی با بیان اینکه بعضی از ساکنان به سمت پنجره ها پناه آورده بودند و درخواست کمک می کردند، گفت: آتش نشانان با حضور در محل بلافاصله به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول به پارکینگ رفتند و به اطفای حریق، تخلیه دود و ایمن سازی پرداختند. همچنین گروه دوم هم از طریق داخل ساختمان و هم با استفاده از نردبام هیدرولیکی، به جستجوی ساکنان پرداختند و توانستند 30 نفر از افرادی را که داخل ساختمان گرفتار شده بودند از محل خارج کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: همچنین سه نفر از افراد داخل ساختمان دچار دودگرفتگی شدند که به عوامل اورژانس تحویل داده شدند. 

ملکی گفت: خوشبختانه در این حادثه کسی آسیب جدی ندید و عملیات در ساعت 12:46 به اتمام رسید و آتش نشانان به ایستگاه های خود بازگشتند. علت این حادثه نیز از سوی کارشناسان آتش نشانی بررسی و اعلام خواهد شد.

پایان خبر cmsd

نجات 30 تن در پی حریق یک ساختمان اداری در تهرانپارس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نجات 30 تن در پی حریق یک ساختمان اداری در تهرانپارس" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نجات 30 تن در پی حریق یک ساختمان اداری در تهرانپارس"، کلیک کنید.