پیش بینی قیمت سکه در هفته آینده

پیش بینی قیمت سکه در هفته آینده

آفتاب نیوز :

محمد کشتی آرای درباره تحولات بازار طلا در هفته گذشته افزود: هفته گذشته شاهد روند صعودی قیمت طلا در بازار های جهانی بودیم و بهای انس جهانی طلا با 8 دلار افزایش به 2 هزار و 53 دلار رسید.

به گفته وی، افزایش قیمت انس جهانی طلا در افزایش قیمت طلا و سکه تاثیر بسزایی دارد؛ ضمن اینکه نوسانات نرخ ارز نیز در این بازار تاثیر داشته است.

فعال بازار طلا اظهارداشت: با توجه به روز های پایانی سال، داد و ستد ها همچنین کنترل و مدیریت بانک مرکزی باعث شده است که این نوسانات به صورت کمی صورت گیرد تا بازار دچار شوک قیمتی نشود یا با قیمت های نامتناسب با شرایط اقتصادی روبرو نشویم. این درحالیست که در اطلاعیه جدید بانک مرکزی از روز یکشنبه 13 اسفند در سامانه اتاق عرضه طلا بانک مرکزی همه اشخاص حقیقی و حقوقی که مایل به خرید سکه هستند می توانند در این حراج شرکت کنند و سکه خریداری کنند.

کشتی آرای گفت: پیش از این اعلام شده بود که سکه های حراجی بدون تاریخ عرضه خواهد شد؛ اما در اطلاعیه جدید بانک مرکزی اعلام شده که سکه ها بدون تاریخ نیست و سکه های امامی ضرب سال 1386 خواهد بود، همین امر باعث شد که حباب سکه کنترل شود نه تنها افزایش حباب سکه نداشته باشیم بلکه با کاهش حباب سکه روبرو شویم. بنابراین قیمت های اعلامی با توجه به دو شاخص افزایش قیمت جهانی و نوسان نرخ ارز است و ارتباطی به افزایش تقاضا یا نزدیکی به ایام پایانی سال ندارد. در هفته دوم اسفندماه قیمت سکه طرح قدیم با 500 هزار تومان افزایش در آخرین معاملات دیروز 32 میلیون تومان، قیمت سکه طرح جدید با 550 هزارتومان افزایش هفتگی 34 میلیون و 50 هزارتومان، نیم سکه با 200 هزارتومان افزایش هفتگی 19 میلیون تومان، و ربع سکه با 200 هزارتومان افزایش هفتگی به 12 میلیون تومان و همچنین سکه های یک گرمی با 150 هزارتومان افزایش هفتگی به 6 میلیون و 150 هزارتومان رسید.

کشتی آرای تصریح کرد: قیمت هر مثقال طلای آب شده به طور متوسط به 245 هزار تومان افزایش هفتگی رسید و در آخرین معاملات روز پنجشنبه 12 میلیون و 665 هزارتومان و هر گرم طلای 18 عیار با 56 هزار تومان افزایش هفتگی در آخرین معاملات دیروز 2 میلوین و 924 هزار تومان شد.

به گفته وی، این هفته با اطلاعیه بانک مرکزی حباب سکه با 100 هزار تومان کاهش 5 میلیون و 400 هزارتومان شد که باعث افت قیمت حباب سکه شد و از سیر صعودی قیمت ها جلوگیری کرد.

وی پیش بینی کرد: در چند روز آینده با واگذاری سکه های حراجی بانک مرکزی حباب سکه به طور مجدد با کاهش روبرو می شود.

فعال بازار طلا افزود: بانک مرکزی هیچ محدودیتی برای ثبت نام و فروش سکه ندارد بلکه برای مراکز استان ها نیز متقاضیان می توانند به بانک ملی مرکز استان های خود مراجعه کنند و سکه هایشان را به صورت فیزیکی در مراکز استان ها تحویل بگیرند.

پیش بینی قیمت سکه در هفته آینده

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت سکه در هفته آینده" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت سکه در هفته آینده"، کلیک کنید.