واکنش ها به خودکشی خلبان آمریکایی/ آیا بوشنل به سندی محرمانه دست پیدا کرده بود؟

واکنش ها به خودکشی خلبان آمریکایی/ آیا بوشنل به سندی محرمانه دست پیدا کرده بود؟

مهسا مژدهی: هفته گذشته جوانی 25 ساله به نام آرون بوشنل که خلبان ارتش آمریکا بود، در مقابل سفارت اسراییل در واشنگتن دست به خودسوزی زد. آرون که با حملات اسراییل به غزه مخالف بود از خودسوزی به عنوان روشی برای اعتراض به جنایت علیه مردم باریکه غزه استفاده کرد. او نتوانست از این حادثه جان سالم به در ببرد و بر اثر جراحت شدید جانش را از دست داد. این افسر سابق آمریکایی فریاد می زد: من در نسل کشی علیه ملت فلسطین شریک نخواهم بود، فلسطین را آزاد کنید. او قبل از اینکه اقدام به خودسوزی کند، گفته بود: خودسوزی امری هولناک است اما نه به اندازه جنایاتی که در غزه اتفاق می افتد.

پلیس شهر آتلانتای آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که فردی در یک اقدام اعتراضی به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در مقابل کنسولگری اسراییل در آتلانتا در ایالت جورجیا خودسوزی کرد.

این بیانیه افزود: درحالیکه نگهبان امنیتی این ساختمان متوجه شد فرد مورد نظر قصد خودسوزی دارد، تلاش کرد تا از این اقدام او جلوگیری کند اما نگهبان و معترض هر دو دچار سوختگی شده و در بیمارستان بستری شدند که متاسفانه فرد معترض در وضعیت وخیمی قرار دارد.

در ادامه بیانیه پلیس آتلانتا بدون اشاره به مشخصات فرد معترض، آمده است: این حادثه احتمالاً یک اقدام شدید اعتراضی سیاسی به عملکرد اسراییل در غزه بوده، چرا که پرچم فلسطین نیز در محل کشف شده است.

واکنش ها به خودسوزی بوشنل چه بود؟

مرگ آرون بوشنل واکنش هایی را در سراسر جهان برانگیخت. در بین کشورهای جهان ایران نخستین کشوری بود که به موضوع خودسوزی خلبان آمریکایی پرداخت. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به خودسوزی خلبان آمریکایی نوشت: فریادهای بوشنل صدای بلند وجدان های بیدار در آمریکا علیه همراهی دولت این کشور در نسل کُشی فلسطینیان است.

جنبش حماس هم به خودسوزی خلبان آمریکایی در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در حمایت از ملت غزه واکنش نشان داد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه ای درگذشت آرون بوشنل خلبان آمریکایی را که برای ابراز همدردی با ملت و کودکان فلسطینی اقدام به خودسوزی در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در آمریکا کرده بود، به خانواده و دوستان وی تسلیت گفت.

حماس در این بیانیه تاکید می کند که وی به عنوان مدافع ارزش های انسانی و مظلومیت ملت فاجعه زده فلسطین در برابر سیاست های ظالمانه دولت آمریکا نام خود را ماندگار کرد، درست همان طور که راشل کوری فعال آمریکایی که بلدوزرهای صهیونیستی او را در سال 2003 در رفح زیر گرفتند، نام خود را در تاریخ ماندگار کرد.

این بیانیه، دولت جو بایدن رییس جمهور آمریکا را مسیول کامل درگذشت خلبان ارتش آمریکا دانسته و اعلام کرد که این دولت با سیاست های خود در حمایت از رژیم نازیستی صهیونیستی در نسل کشی ضد ملت فلسطین در این اقدام موثر است، چرا که این خلبان آمریکایی زندگی خود را برای تمرکز بیشتر مردم نسبت به جنایتها و پاکسازی نژادی صهیونیست ها ضد ملت ما در غزه فدا کرد.

حماس می افزاید اتفاق مصیبت باری که باعث از دست دادن جان بوشنل شد، نشان دهنده خشم و غضب روزافزون بین ملت آمریکا است که سیاست های کشورش در سهیم بودن در نسل کشی و کشتار ملت فلسطین را بر نمی تابد و تجاوز دولت این کشور به ارزش های جهانی انسانی را رد می کند، اقدامی که از طریق سرپوش گذاشتن بر جنایت های رژیم صهیونیستی و محافظت از سرکردگان نازیستی آن در برابر محاکمه و مواخذه صورت می گیرد.

آرون بوشنل خلبان آمریکایی دو روز پیش در اعتراض به جنگ علیه غزه و حمایت های آمریکا از رژیم صهیونیستی در برابر سفارت اسراییل در واشنگتن اقدام به خودسوزی کرده و پس از انتقال به بیمارستان جان سپرد.

دولت آمریکا پس از گذشت سه روز و بعد از اینکه ایران و حماس به مرگ بوشنل واکنش نشان دادند، بالاخره به صدا در آمد و به حادثه خودسوزی خلبان آمریکایی در برابر سفارت اسراییل در واشنگتن که منجر به جان باختن او شد، واکنش نشان داد. متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن اذعان به احساسات جامعه آمریکا نسبت به جنگ غزه، مدعی شد: ما عمق این احساسات را درک می کنیم و از این موضوعات در راستای تعامل با موضوع (غزه) استفاده خواهیم کرد. البته ما در نهایت براساس منافع امنیت ملی آمریکا عمل خواهیم کرد. عده ای از نظامیان سابق آمریکایی همزمان با این اتفاق، دست به سوزاندن یونیفرم های خود در مقابل دوربین زدند.

ده ها خلبان آمریکایی با برپایی تجمع اعتراضی در مقابل سفارت رژیم اشغالگر در واشنگتن، اقدامات دولت آمریکا در حمایت از نسل کشی در غزه را محکوم کردند.

یکی از معترضان در سخنانی در این تجمع که سخنانش مورد توجه قرار گرفته بود، گفت: آنها به ما می گویند، یک بورس تحصیلی رایگان برای کالج دریافت خواهیم کرد، اما در مقابل از ما می خواهند چه اقدامی برایشان انجام دهیم؟

او با اعتراض به مشارکت دولت واشنگتن در جنایت علیه مردم مظلوم غزه، به شرکت کنندگان گفت: «ن از شما می خواهم این روز بزرگ را به یاد داشته باشید و من خود تمام عمرم این کار را خواهم کرد. چه کسی برای این سرباز اعتراض و تظاهرات کرد؟ هیچ کس! فقط شما اعتراض کردید! چون قلب و احساس دارید و انسانیت در قلب شما موج می زند. من ایمان دارم که روزی انسانیت پیروز خواهد شد. او در پایان آخرین گفته های آرون بوشنل را تکرار کرد که من دیگر شریک جرم نسل کشی در غزه نخواهم بود.

آیا آرون بوشنل به سندی محرمانه دست پیدا کرده بود؟

نیویورک پست به نقل از یکی از دوستان افسر آمریکایی معترض به جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه که چندی پیش خودسوزی کرد، نوشت: این نظامی ارتش ایالات متحده پیش از اقدام به خودسوزی از دخالت نظامی مستقیم واشنگتن در جنگ علیه حماس خبر داده بود. دوست این مرد جوان در یک تماس تلفنی با نیویورک پست افشا کرد که بوشنل ساعاتی پیش از خودکشی با وی تماس گرفته و اعلام کرده بود که اطلاعات فوق سری از نبرد نیروهای آمریکایی در تونل های غزه را در اختیار دارد.

دوست بوشنل که نیویورک پست هویت وی را برملا نکرده است، گفته شغل بوشنل مرتبط با پردازش داده های اطلاعاتی بود که برخی از آنها به درگیری اسراییل و غزه مربوط می شد. یکی از چیزهایی که بوشنل به من گفت آن است که مداخله ارتش آمریکا در نسل کشی جاری در فلسطین یکی از موارد مورد بررسی وی بوده است.

دوست بوشنل با ابراز شگفتی از این افشاگری گفت که وی هرگز از مجوز امنیتی خود تخطی نکرده و اطلاعات طبقه بندی شده را فاش نکرده بود.

او افزود: او چهار سال می شد که مجوز امنیتی دریافت کرده بود. این نخستین بار بود که شیوه نامه ها را زیر پا گذاشته و اطلاعاتی را که نباید فاش می کرد، در اختیار من قرار می داد.

311312

واکنش ها به خودکشی خلبان آمریکایی/ آیا بوشنل به سندی محرمانه دست پیدا کرده بود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ها به خودکشی خلبان آمریکایی/ آیا بوشنل به سندی محرمانه دست پیدا کرده بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ها به خودکشی خلبان آمریکایی/ آیا بوشنل به سندی محرمانه دست پیدا کرده بود؟"، کلیک کنید.