نخستین مرکز شبیه سازی محیط فضایی تایید شد

نخستین مرکز شبیه سازی محیط فضایی تایید شد

نخستین مرکز شبیه سازی محیط فضایی روی کره زمین مورد بررسی پذیرش قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری cmsd به نقل از سی جی تی ان، مرکز شبیه سازی محیط فضایی روی کره زمین که درواقع زیرساخت های شبیه سازی و تحقیقات محیطی فضایی است در هاربین، مرکز استان هیلونگ جیانگ در شمال شرقی چین، بررسی پذیرش خود را گذراند.

این مرکز یک پلت فرم آزمایشی علوم و فناوری فضایی در مقیاس بزرگ است که برای مطالعه مسایل علمی اساسی در زمینه هایی مانند مواد فضایی، دستگاه ها و فیزیک مغناطیس کره طراحی شده است. مرکز شبیه سازی محیط فضایی روی زمین” به طور مشترک توسط دانشگاه صنعتی هاربین و شرکت علوم و فناوری فضایی چین ساخته شده است. این اولین دستگاه بزرگ علمی در حوزه فضایی چین است که می تواند 9 مورد از شرایط محیطی فضایی مانند دمای پایین، خلاء و تشعشعات الکترومغناطیسی را به طور جامع شبیه سازی کند.

به گفته مقامات محلی، این یک مرکز علمی بزرگ در بخش فضایی چین و همچنین نخستین پروژه زیرساخت علمی و فناوری بزرگ در منطقه شمال شرقی چین است.

لی لی، رییس موسسه تحقیقاتی محیط زیست فضایی و علوم مواد هاربین گفت: این دستاورد به این معنی است که بسیاری از آزمایش های آینده که قبلاً باید در فضا انجام می شد، اکنون می توانند روی زمین انجام شوند.

هان جیکای، رییس دانشگاه صنعتی هاربین نیز شرح داد، پیشرفت های بزرگ در نوآوری های علمی و فناوری، تحول و ارتقای صنعتی و پرورش استعداد های بسیار کاربردی از دستاورد های این مرکز خواهد بود.

این ایستگاه فضایی به منظور شبیه سازی و آموزش فضانوردان برای ماموریت های فضایی طراحی و ساخته شده و شامل اتاق های مختلفی است که شبیه سازی های ورود و خروج از فضاپیما، انجام فعالیت های خارج از ایستگاه فضایی و حتی اعمال اضطراری مختلف را امکان پذیر می کند. این ایستگاه فضایی با دقت بسیار بالا طراحی شده است و تمامی جزییات آن با آخرین فناوری ها و دانش های فضایی هماهنگ شده اند.

پس از تایید نهایی، این ایستگاه فعالیت خود را برای استفاده و آغاز آموزش فضانوردان آغاز می کند. ساخت چنین مرکزی نشان از پیشرفت چین در حوزه فضاپیما ها و فناوری های فضایی دارد و نشان می دهد که چین به سرعت به یکی از قدرتمندترین کشور ها در زمینه صنعت فضایی تبدیل شده است.

نخستین مرکز شبیه سازی محیط فضایی تایید شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین مرکز شبیه سازی محیط فضایی تایید شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین مرکز شبیه سازی محیط فضایی تایید شد"، کلیک کنید.