عبور خطرناک ماهواره آمریکایی و روسی از کنار یکدیگر

ناسا اعلام کرد؛

عبور خطرناک ماهواره آمریکایی و روسی از کنار یکدیگر

ناسا اعلام کرد که فضاپیمای آمریکا و ماهواره روسی به طور خطرناکی از نزدیک یکدیگر عبور می کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری cmsd به نقل از رویترز، ناسا اعلام کرد، فضاپیمای آمریکا و ماهواره روسی به طور خطرناکی از نزدیک یکدیگر عبور می کنند. وزارت دفاع ایالات متحده در حال نظارت بر عبور نزدیک بین ماهواره ترموسفر، یونوسفر، مزوسفر، انرژی و دینامیک (TIMED) ناسا و ماهواره روسی 2221 است. 

آژانس فضایی ایالات متحده گفته است، یک برخورد می تواند منجر به شکل گیری زباله های قابل توجهی شود و افزود که وزارت دفاع به نظارت بر وضعیت این دو ابزار فضایی ادامه می دهد. 

در این بیانیه ذکر نشده است که فضاپیما چقدر به یکدیگر نزدیک می شوند، اما، ناسا توضیح داده که انتظار می رود این دو ماهواره نزدیکترین گذر خود را فردا و حدود ساعت 1:30 بامداد به وقت منطقه شرقی در ارتفاع حدود 373 مایلی (600 کیلومتری) انجام دهند

ماموریت ماهواره ناسا در حال مطالعه تاثیر خورشید و انسان بر ترموسفر، یونوسفر، مزوسفر، انرژی و دینامیک است. بواسطه این ماهواره محققان موفق به کشف نوعی اتم داغ هیدروژن در لایه های فوقانی اتمسفر زمین شدند. چیزی که با توجه به درک فعلی ما از فیزیک، غیر قابل توضیح است. اتم های داغ، اتم هایی با مقادیر بالای انرژی تبدیل شونده هستند که با سرعت بالا حرکت می کنند. این اتم ها زمانی که مولکولی به سطحی می چسبد، تشکیل شده و اتم هایی با مقادیر بالایی از انرژی آزاد می کنند.

به گفته متخصصان، این اتفاق می تواند منجر به خطر جدی برای هر دو ابزار فضایی تبدیل شود، چراکه ممکن است در اثر اصابت دو اجسام به یکدیگر، شرایط خطرناکی برای انفجار و یا آسیب دیدن ارسال کننده ها ایجاد شود. همچنین اتفاقاتی از این دست در گذشته نشان داده است که حتی اگر این نوع برخورد ها تحرکاتی محدود و کوتاه داشته باشند، می توانند دربرابر پیشرفت های فناوری فضایی مانع تراشی کنند.

از سوی دیگر، ناسا و سازمان فضایی روسیه، هر دو به دنبال این موضوع هستند که از اینگونه برخورد ها جلوگیری و امانت بخشی فضایی را حفظ نمایند تا بیش از هر زمان دیگری به گسترش تحقیقات و همکاری های فضایی سود برسانند.

عبور خطرناک ماهواره آمریکایی و روسی از کنار یکدیگر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عبور خطرناک ماهواره آمریکایی و روسی از کنار یکدیگر" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عبور خطرناک ماهواره آمریکایی و روسی از کنار یکدیگر"، کلیک کنید.