برنامه های تربیتی آموزش و پرورش باید پیوست فرهنگی داشته باشد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

برنامه های تربیتی آموزش و پرورش باید پیوست فرهنگی داشته باشد - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

سید محمود حسینی در گفت وگو با خبرنگار cmsd از برگزاری همایشی به مناسبت سالروز امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی به عنوان تربیت مهدوی و نسل آرمانی با حضور مدیران، معاونان و مربیان پرورشی مدارس به منظور قدردانی از زحمات آنها در حوزه تربیتی در مدارس و تقویت و توسعه برنامه های این عرصه در هفته جاری خبر داد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر عنوان کرد: نهاد امور تربیتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به همت این دو شهید با هدف تربیت اسلامی دانش آموزان و گسترش و تعمیق ارزش های انقلاب که حاصل خون هزاران شهید است تشکیل شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج مطرح کرد: برای تقویت و استمرار جامعه اسلامی و پایداری آن باید فرهنگ دینی و غنی ایرانی اسلامی که مملو از ارزش ها و باورهاست را از نسل های گذشته به نسل های آینده منتقل کنیم، برای تحقق این مهم باید کسانی پای کار بیایند که توانمند باشند.

حسینی بیان کرد: وظیفه ما این است که ارزش ها و باورهای دینی را به خوبی و به صورت کامل با روش های صحیح به دانش آموزان و نسلی منتقل کنیم که نسل آرمانی هستند. ادبیات ما در مقابل نسلی که امروز وظیفه پرورش و تربیت آنها بر دوش ماست باید ادبیات نسل مهدوی باشد.

باید از برنامه های زودگذر و کم بازده عبور کنیم

وی افزود: تفکرات و اقدامات مذکور می تواند مقدمه تربیت سربازان امام زمان (عج) و زمینه ساز ظهور باشد. ویژگی های نسل مهدوی در فصل پنج سند تحول بنیادین برشمرده شده که از جمله آنها می توان به صفاتی همچون موحد، مومن، معتقد به مبدا و معاد، مسوولیت پذیر، شجاع، ایثارگر، وطن دوست و تلاشگر در تحقق حکومت عدل اسلامی اشاره کرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج گفت: اگر بخواهیم از طریق نسل آرمانی، اهداف سند تحول را محقق کنیم باید برنامه های ما پیوست فرهنگی داشته باشند. در طرح ها و برنامه های تربیتی که در مدارس برنامه ریزی و اجرا می شود، باید از برنامه های زودگذر و کم بازده عبور کنیم و اثربخشی را در نظر بگیریم تا دانش آموزان کارآمد باشند.

حسینی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از ابتدای سال جاری همواره تاکیدات و توصیه هایی در زمینه انتخابات و مشارکت حداکثری در این رویداد داشته اند، زیرا به عنوان دیده بان انقلاب مناظری را دیدند که شاید ما قابلیت درک و مشاهده آن را نداشتیم لذا بر ماست که مخاطبان خود را به حضور فعال در این حماسه سیاسی دعوت کنیم.

وی با بیان اینکه مخاطبان ما فقط رای اولی ها نیستند، افزود: خانواده هایی که تحت تاثیر فرهنگ سازی ها و جریانات به راه افتاده توسط دشمن قرار گرفته اند، بخش اعظمی از مخاطبان ما را تشکیل می دهند، بنابراین جامعه وسیع و فراگیر آموزش و پرورش می تواند و باید جریان ساز رویدادهای مهم و تاریخی در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … در کشور باشد.

برنامه های تربیتی آموزش و پرورش باید پیوست فرهنگی داشته باشد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برنامه های تربیتی آموزش و پرورش باید پیوست فرهنگی داشته باشد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برنامه های تربیتی آموزش و پرورش باید پیوست فرهنگی داشته باشد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.