چینی ها برای مهاجرت غیرقانونی به امریکا، حتی مرگ و تجاوز را به جان می خرند

چینی ها برای مهاجرت غیرقانونی به امریکا، حتی مرگ و تجاوز را به جان می خرند

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:تنها از ماه اکتبر گذشته، حدود 10هزار نفر از اتباع چین که درحال عبور غیرقانونی از مرز مکزیک و ورود به آمریکا بودند دستگیر شده اند که بالاترین رقم ثبت شده تاکنون محسوب می شود. در واقع مهاجران چینی به سریع ترین گروه مهاجری تبدیل شده اند که در 6ماه گذشته به مرز جنوبی ایالات متحده رسیده اند.

این مهاجران مسیری طولانی شامل هشت کشور آمریکای لاتین را برای رسیدن به مرز جنوبی ایالات متحده طی می کنند و در طول سفر خود با مخاطرات دایمی مانند سرقت، تجاوز و حتی مرگ دست وپنجه نرم می کنند. عبور از این مسیر برای آن دسته از مهاجران چینی که به تنهایی و بدون داشتن راهنما اقدام می کنند حدود 5 تا 7 هزار دلار هزینه دارد.

دسته دیگری هم هستند که رقم های بالاتر و تا 35 هزار دلار را به قاچاقچیان انسان می پردازند تا آنها را به خاک آمریکا برسانند.

توانایی پرداخت چنین ارقام بالایی نشان می دهد که اگرچه بخشی از این مهاجران از طبقه کارگر هستند؛ اما بسیاری دیگر جزو طبقه متوسط چین به شمار می روند.

در میان بازداشت شدگان در مرز، افراد با مشاغل و پیشینه متفاوت از جمله مالکان کسب وکارهای خرد، معلم و مدرس و دانشجو به چشم می خورد.

کندی رشد اقتصادی چین که با گذشت سه سال از اجرای محدودیت های سخت گیرانه برای کنترل کرونا تقریبا تشدید شده، افراد بسیاری را واداشته است تا برای یافتن فرصت های شغلی بهتر به کشور دیگری مهاجرت کنند. نرخ بیکاری جوانان در شهرها اخیرا به بالاترین سطح خود یعنی 20.4 درصد رسیده است که چهار برابر بیشتر از نرخ بیکاری کشور است و فرصت های شغلی محدودی را در اختیار فارغ التحصیلان دانشگاه قرار می دهد. از طرف دیگر صاحبان کسب وکارهای کوچک نیز از سیاست های سخت گیرانه دولت در دوران کرونا و به دنبال آن کاهش تقاضای مصرف کننده، متحمل آسیب های جدی شده اند. به علاوه کاهش آزادی های اجتماعی و مذهبی از دیگر عوامل اصلی مهاجرت است.

افزایش سریع مهاجرت های غیرقانونی از دومین اقتصاد بزرگ جهان با تصویر مطلوبی که پکن می خواهد به دنیا نشان دهد در تضاد است. در داخل کشور، مفهوم «رویای چینی» شهروندان را تشویق می کند تا آرزوهای شخصی خود را در کنار رفاه جمعی و جوان سازی ملی دنبال کنند. بااین حال، پس از تحمل اقدامات سخت گیرانه دولت و قرنطینه جمعی به مدت سه سال، درصد قابل توجهی از مردم کشور از این چشم انداز که بار زیادی روی اقتصاد کشور و سلامت روان مردم تحمیل کرد ناخرسند هستند.

23302

چینی ها برای مهاجرت غیرقانونی به امریکا، حتی مرگ و تجاوز را به جان می خرند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چینی ها برای مهاجرت غیرقانونی به امریکا، حتی مرگ و تجاوز را به جان می خرند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چینی ها برای مهاجرت غیرقانونی به امریکا، حتی مرگ و تجاوز را به جان می خرند"، کلیک کنید.