افرادی که این مشکل را در هنگام خواب دارند بیشتر در خطر زوال شناختی هستند

افرادی که این مشکل را در هنگام خواب دارند بیشتر در خطر زوال شناختی هستند

آفتاب نیوز :

به نقل از هلث لاین، آپنه خواب وضعیتی است که در آن تنفس بدن برای مدت طولانی در طول خواب متوقف می شود. هیپوکسی ناشی از کمبود اکسیژن ممکن است بر سلامت مغز تاثیر بگذارد و خطر زوال شناختی را افزایش دهد.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که زوال شناختی ممکن است با آپنه انسدادی خواب مرتبط باشد.

محققان دریافتند افرادی که آپنه انسدادی خواب نداشتند در آینده کمتر دچار مشکلات شناختی می شوند.

در این مطالعه، محققان 5946 شرکت کننده را که حداقل 45 سال سن داشتند و زوال عقل یا سکته مغزی نداشتند را مورد مطالعه قرار دادند. از طریق تجزیه و تحلیل آماری، شرکت کنندگان در این مطالعه مورد ارزیابی قرار گرفتند و محققان خاطرنشان کردند افرادی که خواب ضعیف و آپنه خواب انسدادی داشتند، در طی 5 سال احتمال بیشتری داشت که شناخت کلی ضعیفی داشته باشند.

این مطالعه همچنین نشان داد که کیفیت خواب بهتر، تثبیت خواب خوب و زمان خواب طبیعی با شناخت بهتر مرتبط است.

«جاستین توماس»، مدیر تحقیقات خواب از دانشگاه آلاباما، خاطرنشان می کند: «تصور می شود که خواب ضعیف در سنین پایین تر یک عامل خطر برای ایجاد برخی از پیامد های نامطلوب سلامت روانی و جسمی، از جمله مشکلات شناختی است.»

افرادی که این مشکل را در هنگام خواب دارند بیشتر در خطر زوال شناختی هستند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افرادی که این مشکل را در هنگام خواب دارند بیشتر در خطر زوال شناختی هستند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افرادی که این مشکل را در هنگام خواب دارند بیشتر در خطر زوال شناختی هستند"، کلیک کنید.