دانش آموزان تشکل های دانش آموزی به وزیر آموزش و پرورش چه گفتند – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

دانش آموزان تشکل های دانش آموزی به وزیر آموزش و پرورش چه گفتند - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، دانش آموزان رای اولی که به نمایندگی از تشکل های دانش آموزی صبح امروز به دیدار مقام معظم رهبری رفته بودند؛ عصر امروز به وزارت آموزش و پرورش رفته و با وزیر و معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش دیدار کردند.

در این جلسه فرصت رسید تا برخی از دانش آموزان انتقادات، گلایه ها و پیشنهادات خود را ارایه کردند.

یکی از دانش آموزان از وضع مربیان پرورشی انتقاد کرد و گفت: بسیاری از معلمان پرورشی در حد مدارس نیستند و نمی توانند به خوبی با دانش آموزان ارتباط برقرار کنند. برخی از وسایل و اقلام فرهنگی و مناسبتی که در مدارس وجود دارد؛ برای ده سال پیش و عمدتاً قدیمی و معیوب است.

نماینده عضو اتحادیه انجمن های اسلامی گفت: اگر به مزایای تاثیر سوابق تحصیلی می پردازیم باید به معایب آن هم اشاره کنیم که یکی از آن معایب، موضوع مهارت آموزی است. با تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، خصوصاً دانش آموزان علوم انسانی باید حفظیات خود را بیشتر کنند.

هویت دخترانه در مدارس دختران وجود ندارد

این دانش آموز دختر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی گفت: موضوع دیگری که باید به آن بپردازیم موضوع هویت دخترانه است . همه مدارس دخترانه را اگر بخواهیم به سرعت می توانیم در عرض یک روز به یک مدرسه پسرانه تبدیل کنیم.

دانش آموز پسر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان هم گفت: سال گذشته دانش آموزان کنکورشان را به دلیل تغییر سریع قانون ورود به دانشگاه از دست دادند. دانش آموزان موضوعاتی را در مدارس می خوانند که کاربردی در جامعه و در آینده خود ندارد.

نماینده سازمان دانش آموزی هم به مجلس دانش آموزی اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس دانش آموزی با حضور 150 نماینده، در دوره دیده بان قانون اساسی، هر یک از اصول قانون را بررسی کردند و جلساتی را هم با معاونین آموزش و پرورش داشتند.

نماینده کانون دانش آموزی هلال احمر هم به آموزش های امداد و نجات به دانش آموزان در مدرسه اشاره کرد و گفت: پس از حادثه تروریستی کرمان، طرح ماهر برای آموزش امدادی دانش آموزان در دوره دوم ابتدایی یعنی پایه چهارم، پنجم و ششم آغاز شده است. از وزارت آموزش و پرورش می خواهیم این دوره آموزشی را در همه مدارس ابتدایی اجرایی کند.

یکی از دانش آموزان از شهرستان جازموریان به مشکلات و کمبود مدارس و نبود تجهیزات گرمایشی و سرمایشی در مدارس استان کرمان و سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: سند تحول بر اساس مدارس کل کشور تنظیم شده است اما به نیازهای مدارس مناطق محروم توجهی نمی شود.

دانش آموزان تشکل های دانش آموزی به وزیر آموزش و پرورش چه گفتند – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانش آموزان تشکل های دانش آموزی به وزیر آموزش و پرورش چه گفتند – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانش آموزان تشکل های دانش آموزی به وزیر آموزش و پرورش چه گفتند – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.