لاوروف:اقدامات انگلیس و آمریکا در یمن هم قابل توجیه نیست/ تشکیل«ایتلاف موشکی اروپایی»خودکشی است

لاوروف:اقدامات انگلیس و آمریکا در یمن هم قابل توجیه نیست/ تشکیل«ایتلاف موشکی اروپایی»خودکشی است

به گزارش cmsd، سرگیی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در یک نشست خبری مشترک با «احمد بن عوض بن مبارک»، نخست وزیر وابسته به عربستان در یمن گفت: ما به دنبال توجیه شلیک به کشتی های تجاری در دریای سرخ نیستیم و مهم هم نیست که این شلیک ها، چقدر غیرموجه باشد اما ما اقدامات تهاجمی به بهانه های مطرح شده از سوی انگلیس و آمریکا را که علیه یمن انجام می شود، درست و موجه نمی دانیم.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه ادامه داد، اقدامات انجام شده از سوی آمریکا و انگلیس تلاش هایی برای برقراری صلح در یمن را مخدوش می کند.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: موضوع ایمنی دریانوردی در دریای سرخ باید از راه های سیاسی و دیپلماتیک حل شود.

به گزارش cmsd، یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در 31 اکتبر و انجام ده ها عملیات پس از آن، تلاش های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ایتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

علی رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی های این رژیم و کشتی های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

از سوی دیگر وزیر خارجه روسیه در رابطه با اوکراین هم گفت: روسیه معتقد است که پیشنهاد حل و فصلی که توسط ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین آماده شده است، یک اولتیماتوم خواهد بود.

لاوروف همچینین تاکید کرد: در صورت تایید این اطلاعات، تشکیل «ایتلاف موشکی اروپایی» برای هدف قرار دادن روسیه به منزله خودکشی خواهد بود.

وی همچنین درباره اعزام نیروهای اروپایی به اوکراین گفت: این واقعیت که اروپا در مورد امکان اعزام پرسنل نظامی به اوکراین بحث می کند به دلیل عدم نتیجه در افزایش کمک به کی یف است. اروپا در غیاب هر گونه نتیجه قابل مشاهده در افزایش کمک به اوکراین در قالب تامین مهمات و تسلیحات در حال بحث درباره اعزام نیرو به اوکراین است . اتفاقاً به همین مناسبت، مقامات اوکراینی به طور مرتب، تقریباً هر روز، چنین رسوایی های رسانه ای را ایجاد می کنند.

مسکو بارها اعلام کرده است که فرمول به اصطلاح صلح زلنسکی را نمی پذیرد و آن را محکوم می کند.

310310

لاوروف:اقدامات انگلیس و آمریکا در یمن هم قابل توجیه نیست/ تشکیل«ایتلاف موشکی اروپایی»خودکشی است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاوروف:اقدامات انگلیس و آمریکا در یمن هم قابل توجیه نیست/ تشکیل«ایتلاف موشکی اروپایی»خودکشی است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاوروف:اقدامات انگلیس و آمریکا در یمن هم قابل توجیه نیست/ تشکیل«ایتلاف موشکی اروپایی»خودکشی است"، کلیک کنید.