رسانه اسپانیایی: خستگی از جنگ بر محبوبیت زلنسکی تاثیر گذاشته است

رسانه اسپانیایی: خستگی از جنگ بر محبوبیت زلنسکی تاثیر گذاشته است

روزنامه اسپانیایی «آ.ب .س» در گزارشی می نویسد، همزمان با دومین سالگرد جنگ اوکراین، رییس جمهور این کشور نه تنها باید با مخالفت های داخلی در اوکراین مواجه شود بلکه در عین حال باید نگرانی های متحدان خود را نیز مرتفع کند.

به گزارش cmsd، همچنان پس از گذشت 2 سال و تداوم جنگ اوکراین، ارتش روسیه به پیشروی و دستاوردهای خود ادامه می دهد. از طرفی، ارتش اوکراین با کمبود نیرو و مهمات مواجه شده و مطالبات خود را برای دریافت تسلیحات بیشتر عنوان می کند. «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین هم باید با عدم قطعیتی که توسط تاخیر در ارسال کمک های غربی به کی یف ایجاد شده، مقابله کند.

«والری رزنیکوف» رییس دانشکده روابط بین الملل، تجارت و گردشگری دانشگاه کارازین در خارکف در گفت وگو با این روزنامه اسپانیایی تشریح کرد: جامعه اوکراینی از تداوم جنگ احساس خستگی می کند و بنابراین طبق تازه ترین نظرسنجی ها، محبوبیت ولودیمیر زلنسکی کاهش پیدا کرده است.

وی در ادامه به این روزنامه گفت: یکی از دلایل اصلی کاهش محبوبیت زلنسکی به برکناری «والری زالوژنی» فرمانده کل سابق ارتش اوکراین مربوط می شود. اختلافات میان او و رییس جمهور اوکراین به مدت چندین ماه آشکار و علنی بود و این تنش باعث ایجاد ناآرامی و دو دستگی در کشور شد. تصمیم زلنسکی برای برکناری زالوژنی جنجال برانگیز بود و هزینه سیاسی برای رییس جمهور اوکراین به همراه داشت. به عبارتی، محبوبیت ولودیمیر زلنسکی پس از برکناری فرمانده کل سابق ارتش اوکراین به 60 درصد سقوط کرد.

«والری رزنیکوف» در ادامه با اشاره به تعویق انتخابات در اوکراین به روزنامه اسپانیایی «ای بی سی»  خاطرنشان کرد: انتخابات پارلمان و ریاست جمهوری اوکراین باید برگزار می شد اما عملا به دلیل جنگی در مقیاس بالا برگزاری چنین انتخاباتی غیرممکن است. هم چنین اجرای حکومت نظامی که در ابتدای جنگ در اوکراین آغاز شد، مانع برگزاری انتخابات در اوکراین می شود. طبق نظرسنجی موسسه جامعه شناسی بین المللی کی یف که در ابتدای ماه فوریه انجام شد، 69 درصد از اوکراینی ها معتقدند که زلنسکی باید تا پایان جنگ در راس قدرت باقی بماند. هم چنین از نظر من برگزاری انتخابات در طول جنگ به بی ثباتی وضعیت سیاسی کشور منجر خواهد شد.

او مجددا با بیان اینکه «خستگی ناشی از جنگ» در جامعه اوکراینی، از دیگر دلایلی است که موجب افت محبوبیت زلنسکی شده، گفت: بسیج نیروها برای اوکراین جهت مقابله با روسیه ضروری است؛ اما تسلیحات و حمایت های غربی برای حفظ فعالیت های اوکراین در میدان نبرد نیز نیاز است. البته جنگ دیپلماتیک جبهه دیگری از این جنگ است و متحدان اوکراینی نگرانی های جدی را در خط مقدم دنبال می کنند. علاوه بر این، برآوردهای نظامی حاکی از آن است که نیروهای اوکراینی باید بین 450 هزار تا 500 هزار سرباز جدید جذب کنند. تعداد داوطلبانی که مایل به گرفتن اسلحه هستند به طور چشمگیری کاهش یافته و بسیاری از سربازانی که به جنگ ادامه می دهند به دلیل نبود شیفت های چرخشی خسته شده اند.

علی رغم تازه ترین مشکلات و شکست هایی نظیر سقوط شهر آودیوکا که اوکراین تجربه کرده، ولودیمیر زلنسکی همچنان خوشبین است و به نیروهایش این اطمینان را می دهد که «اوکراین قادر خواهد بود ضدحمله دیگری را به زودی آغاز کند.»

رییس جمهور اوکراین اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی در کی یف بدون ارایه جزییاتی گفت: «ما به کمپین موفقیت آمیز خود در دریای سیاه ادامه خواهیم داد و البته آماده ضدحمله جدیدی می شویم.»

پایان خبر cmsd

رسانه اسپانیایی: خستگی از جنگ بر محبوبیت زلنسکی تاثیر گذاشته است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه اسپانیایی: خستگی از جنگ بر محبوبیت زلنسکی تاثیر گذاشته است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه اسپانیایی: خستگی از جنگ بر محبوبیت زلنسکی تاثیر گذاشته است"، کلیک کنید.