احمد سعدی – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

احمد سعدی - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

استان: خوزستان

حوزه انتخابیه: اهواز، حمیدیه، باوی، کارون

شعار انتخاباتی: انتخاب کن، با هم انجام دهیم برای همه، نه تعداد کمی

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری cmsd با عنوان «با cmsd انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

«احمد سعدی» یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ هایشان به سوالات cmsd در دو بخش کشوری و استانی را می خوانید:

رزومه:

کارشناسی ارشد آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی، بازرس ایمنی در شرکت لوله سازی اهواز، بهداشت کار در شرکت لوله سازی اهواز، کارشناس خرید در شرکت لوله سازی اهواز، مدرس دوره های مهندسی ارگونومی، مدرس دوره های آشنایی با آسیب های فیزیکی در حین کار و کنترل آسیب، مدرس دوره های حرکات اصلاحی و ناهنجاری های فیزیکی، ارزیاب فرایند مانورهای ادواری درادارهHSE ، پژوهشگر برتر دوازدهمین همایش بین المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی تهران، پژوهشگر برتر دومین همایش ملی علوم ورزشی و سلامت دانشگاه جندی شاپور اهواز، پژوهشگر برتر سومین همایش ملی سلامت و دستاوردهای علوم ورزشی گیلان، مقالات پژوهشی در مجلات ایرانی و خارجی isi و همایش های داخلی و بین المللی.

سوالات کشوری:

مهم ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

عدم توجه شایسته به نیازهای مادی و اقتصادی و معنوی مردم بالاخص جوانان و بانوان و نداشتن اولویت در حل مشکلات و بحران های موجود، ضعف مدیریت بحران کاملاً مشهود است، ضعف و عدم داشتن استراتژی های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت برای رسیدن به اهداف مورد نیاز مردم.

مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

1- اخذ تعهد از نماینده و در صورت مشاهده تخلف و اثبات جرم ، مجازات و حذف نماینده متخلف 2-بصورت دوره ای نمایندگان بازرس ناظر انتخاب شوند.

نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

چون از هدف اصلی منحرف خواهند شد و نگاه مردم به آنها تغییر پیدا می کند، اعتماد ملت به نماینده کمرنگ خواهد شد.

اقدامات: همدلی و همراهی هفتگی با مردم مستضعف و کم درآمد.

همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه ها چه تاثیری می تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی گاه این همراهی و همکاری چیست؟

تاثیر بسزایی دارد و طبعاً هماهنگی و همکاری بین قوا و دستگاه ها باعث تقویت پایه های نظام خواهد شد.

مسوولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

کلنا راع و کلنا مسوول عن الرعیه. اگر رعایت نشود نماینده محکوم به شکست خواهد بود و محبوبیت و مقبولیت خود را از دست می دهد.

مردمی بودن یکی از خصیصه های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام زدگی و طرح شعارهای غیر واقع بینانه اسیر شود؟

کافی است با خودش صادق باشد و به خودش متذکر شود که با حمایت همین مردم انتخاب می شود و با دانستن انتظار و خواسته های شفاف و منطقی مردم آن منطقه در این مسیر موفق خواهد شد.

طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسوولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

طبق قانون اساسی نماینده باید به وعده هایی که قبل از انتخاب شدن به مردم داده را جزو اهداف مهم خود قرار دهد و آنها را به مرحله اجرا برساند.

سوالات استانی:

مسیله بیکاری یکی از مهمترین چالش های استان خوزستان است. شما برای رفع این مشکل در حوزه انتخابیه خود چه برنامه ای دارید؟

برنامه ریزی و ایجاد سازوکاری برای شناسایی تعداد، نوع تخصص جوانان بیکار و جویای کار و سپس تشکیل کارگروه تخصصی و…

یکی از مشکلات اغلب شهرهای استان خوزستان، فرسوده بودن و ناکارآمد بود شبکه فاضلاب است، برای رفع این مشکل در حوزه انتخابیه خود چه برنامه ای دارید؟

استفاده از ظرفیت های تخصصی و همکاری با ارگان های مرتبط و داشتن توانایی اجرایی.

آیا شما برنامه ای برای رفع مشکلات آب آشامیدنی و کشاورزی حوزه انتخابیه خود دارید؟

برنامه و طرح ملی در سنوات قبل طراحی شده، لیکن نیاز به عزم جدی در اجرای آن وجود دارد.

مشکل اصلی استان خوزستان را چه می دانید و راهکار حل آن چیست؟

ضعف مسیولین در به اجرا درآوردن طرح های ملی، اهداف بلندمدت، میان مدت، کوتاه مدت و رانت خواری.

احمد سعدی – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احمد سعدی – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احمد سعدی – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.