حماس: خوشبینی ها درباره توافق آزادسازی اسرا واقعی نیست

حماس: خوشبینی ها درباره توافق آزادسازی اسرا واقعی نیست

به گزارش cmsd از شبکه الجزیره، این شخصیت برجسته که نام وی ذکر نشده است افزود: برای پایان دادن به رنج های ملت و متوقف کردن جنگ، با کمک میانجی ها با نگاه مثبت همکاری کردیم.

وی اظهارداشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از پذیرش مهم ترین خواسته های ما درباره توقف جنگ، عقب نشینی کامل از نوار غزه و بازگشت آوارگان به شمال نوار غزه خودداری می کند.

این فرمانده برجسته جنبش حماس تصریح کرد: کشتار ساکنان شمال نوار غزه از طریق گرسنگی دادن، یک قتل عام است که مسیر مذاکرات را تهدید می کند.

به گزارش ایرنا کابینه جنگ رژیم صهیونیستی شنبه شب اعزام هیاتی برای تکمیل مذاکرات با حماس بر سر مبادله اسیران به قطر را تصویب کرد.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که هیات این رژیم با سطحی کمتر از سطح نمایندگی که در کنفرانس پاریس شرکت کرد، به دوحه می رود.

مذاکرات بین حماس و رژیم صهیونیستی بر سر تبادل اسیران از طریق میانجی ها روز جمعه گذشته با شرکت یک هیات از اسراییل به ریاست «دیوید بارنیا» رییس سازمان اطلاعات این رژیم (موساد)، «ویلیام برنز» رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر و «عباس کامل» رییس اطلاعات مصر در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد.

مذاکرات با خوش بینی محتاطانه درباره احتمال دستیابی به توافق قبل از آغاز ماه رمضان در نیمه اول ماه مارس آینده انجام شد.

رسانه های صهیونیستی روز شنبه به نقل از مقامات این رژیم نوشتند که مذاکرات پاریس خوب و شاهد پیشرفت بوده است.

شبکه 12 تلویزیون اسراییل با اشاره به خوش بینی یک مقام سیاسی این رژیم و ابراز رضایت از روند مذاکرات، افزود که مذاکرات خوبی انجام و پیشرفت های زیادی حاصل شد.

وی افزود: مبنایی وجود دارد که می توان بر اساس آن، یک طرح و مذاکره ایجاد کرد.

پیشتر شبکه خبری قاهره به نقل از یک منبع رژیم صهیونیستی گزارش داده بود که نشست های تکمیلی مذاکرات پاریس در مورد آتش بس در نوار غزه برگزار خواهد شد.

همچنین پایگاه خبری «الیوم السابع» به نقل از یک منبع مسیول مصری از پایان دیدارهای پاریس بین مصر، قطر، آمریکا و رژیم اسراییل در خصوص آتش بس در نوار غزه خبر داد و افزود: تلاش ها در این زمینه در هفته جاری ادامه می یابد.

رسانه های رژیم اسراییل نیز گزارش دادند: این احتمال وجود دارد که نشست پاریس به پیشرفتی در جهت دستیابی به توافق تبادل اسیران و بازداشت شدگان منجر شود.

پاریس پایتخت فرانسه از طریق میانجی ها بین رژیم اسراییل و جنبش فلسطینی حماس میزبان نشست های جدید مذاکرات طرفین برای توافق مبادله اسیران دو طرف و برقراری آتش بس بشردوستانه است.

تا پیش از این مذاکرات برای برقراری آتش بس و مبادله اسیران میان حماس و رژیم صهیونیستی بی نتیجه بوده است.

310310

حماس: خوشبینی ها درباره توافق آزادسازی اسرا واقعی نیست

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: خوشبینی ها درباره توافق آزادسازی اسرا واقعی نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: خوشبینی ها درباره توافق آزادسازی اسرا واقعی نیست"، کلیک کنید.