شریعتمداری: عدم مشارکت در انتخابات همراهی با دشمن است

شریعتمداری: عدم مشارکت در انتخابات همراهی با دشمن است

مدیر مسیول روزنامه کیهان گفت: با صراحت بگویم که قهر کردن از صندوق رای و عدم شرکت در انتخابات همراهی با دشمن و ضد انقلاب است، دشمنی که تمام توان خود را بسیج کرده که مردم در انتخابات شرکت نکنند.

به گزارش cmsd، به نقل از فارس، حسین شریعتمداری مدیرمسیول روزنامه کیهان در برنامه تلویزیونی « به اضافه یک» شبکه 3 سیما با اشاره به میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 گفت: وقتی که مردم می بینند وزیری که 6 سال وزیر مسکن بوده، افتخار می کند که هیچ مسکنی نساخته و حتی یک مسکن cmsd هم افتتاح نکرده، یا وزیری که چندین سال وزیر نیرو بوده در مقابل خاموشی ها می گوید که ما نیروگاه نمی سازیم، یا وزیری که وزیر نفت بوده می گوید پالایشگاه سازی کار کثیف است، یا وزیر کشاورزی می گوید که خودکفایی کار مزخرفی است و همه این ها هم در عمل پیاده می شود، در چنین وضعیتی طبیعی است که روی مردم اثر می گذارد ولو اینکه مردم به آنها رای هم داده اند ولی بعد متوجه می شوند که اینها مطلوب شان نبوده است. در چنین شرایطی بهتر است که به دیگران رای بدهند.

وی در پاسخ به این ادعا که در سال 1400 رقابتی وجود نداشته، اضافه کرد: در سال 1400 آقای همتی کاندیدا بود و تقریباً تمام گروه های اصلاح طلب هم از وی حمایت کردند، آقای خاتمی رسماً حمایت کرد همه اصلاح طلبان هم تاکید کردند که آقای همتی وارد گود شود ولی خب رای آقای همتی بسیار پایین بود.

شریعتمداری اضافه کرد: همین حالا تعداد کسانی که تایید صلاحیت شدند بیش از 15 هزار نفر است، یعنی برای هر کرسی مجلس حدود پنجاه و یک نفر نامزد است و از همه احزاب و گروه ها هم هستند. بنابراین فضا هست ولی نباید ترس از رای نیاوردن را به حساب نداشتن کاندیدا گذاشت.

مدیر مسیول روزنامه کیهان تصریح کرد: الان از گروه های مختلف سیاسی در انتخابات حضور دارند و همین اخیرا دبیرکل یکی از همین احزاب ( اصلاح طلب) اعلام کرد که ما برای تمام کشور کاندیدا داریم.

شریعتمداری تاکید کرد: اگر وضعیت و شرایط انتخابات آن گونه که تصور می کنید نیست، این علت های مختلفی دارد، یکی از علت های آن این است که صدا و سیما شبکه هایی را در نظر گرفته و کاندیداها ترجیح می دهند در این شبکه ها یا در فضای مجازی تبلیغ کنند و این باعث شده که دیگر در خیابان ها مثل گذشته شاهد بنر و پوستر نباشیم.

وی افزود: بنده هم قبول دارم فضای انتخابات آنچنان که باید داغ نیست اما این دلیل دارد، یکی از آنها تلاش های بسیاری است که رسانه های بیگانه و دشمنان می کنند برخی از خودی ها هم متاسفانه به آن دامن می زنند، یک عامل هم ممکن است برخی از نارضایتیی هایی باشد که وجود دارد و عمدتا به مسایل اقتصادی و معیشتی برمی گردد، ممکن است مردم انتقادی داشته باشند، ولی با اصل قهر نمی کنند و شما خواهید دید که در روز انتخابات این را نشان خواهند داد.

شریعتمداری یادآور شد برنامه های دهه فجر هم شاید مانند سال های گذشته نباشد اما دیدید مردم در 22 بهمن چه حضور باشکوهی در راهپیمایی داشتند.وی اضافه کرد: با صراحت بگویم که قهر کردن از صندوق رای و عدم شرکت در انتخابات همراهی با دشمن و ضد انقلاب است، دشمنی که تمام توان خود را بسیج کرده که مردم در انتخابات شرکت نکنند و برای رسیدن به اهداف خود بهانه های مختلفی را هم می آورند برای همین شرکت نکردن در انتخابات به قول سردار سلیمانی کوچه باز کردن برای دشمن است.

شریعتمداری ادامه داد: دشمن به شدت دنبال این است که یک گسلی در انسجام ملی ایجاد کند، در انسجام ملی هم اگر گسل ایجاد کند روی این گسل سوار می شود. دشمن همین که احساس کند گسل ایجاد شده سعی می کند حرکت کند، البته منظورم این نیست که مثلاً دست به عملیات نظامی بزند چون این کار از آنها برنمی آید و می داند که از این عرضه ها ندارد.

پایان خبر cmsd

شریعتمداری: عدم مشارکت در انتخابات همراهی با دشمن است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شریعتمداری: عدم مشارکت در انتخابات همراهی با دشمن است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شریعتمداری: عدم مشارکت در انتخابات همراهی با دشمن است"، کلیک کنید.