تاکید رییس جمهور بر برنامه ریزی برای تداوم کاهش تورم

در جلسه ستاد اقتصادی دولت صورت گرفت؛

تاکید رییس جمهور بر برنامه ریزی برای تداوم کاهش تورم

جلسه ستاد اقتصادی دولت بعد از ظهر روز شنبه با حضور رییس جمهور و مقامات اقتصادی دولت تشکیل شد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری cmsd، در جلسه ستاد اقتصادی دولت، گزارش تورم بهمن ماه مرکز آمار ایران مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش تورم ماهانه در بهمن ماه سال جاری به 1.4 درصد رسید که نسبت به تورم ماهانه دی ماه کاهش ملموسی را نشان می دهد. همچنین تورم نقطه به نقطه در بهمن ماه سالجاری به 35.8 درصد رسید که نسبت به اسفند ماه سال گذشته بیش از 18 واحد درصد کاهش را نشان می دهد.

در این جلسه گزارش مرکز آمار ایران در مورد رشد اقتصادی در پاییز سال جاری نیز مورد بحث قرار گرفت. گزارش مذکور نشان می دهد روند مثبت رشد اقتصادی در سالجاری در پاییز ادامه یافته و نرخ رشد اقتصادی در 9 ماه ابتدایی سال جاری به 6.7 درصد رسیده است. بخش استخراج نفت و گاز طبیعی و گروه خدمات بیشترین تاثیر را در تحقق رشد اقتصادی مذکور داشته اند.

همچنین در این نشست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از استقبال مردم از طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک در استان های مختلف ارایه کرد.

رییس جمهور ضمن ابراز خرسندی از تداوم رشد اقتصادی مثبت در فصل پاییز، نسبت به برنامه ریزی برای استمرار روند کاهشی نرخ تورم در ماه های اخیر و حمایت از معیشت اقشار مختلف مردم در ماه های آتی تاکید کرد.

تاکید رییس جمهور بر برنامه ریزی برای تداوم کاهش تورم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید رییس جمهور بر برنامه ریزی برای تداوم کاهش تورم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید رییس جمهور بر برنامه ریزی برای تداوم کاهش تورم"، کلیک کنید.