جانشین استولتنبرگ در ناتو به طور «غیررسمی» انتخاب شد

جانشین استولتنبرگ در ناتو به طور «غیررسمی» انتخاب شد

به گزارش cmsd به نقل از راشاتودی، همزمان با اینکه ینس استولتنبرگ، دبیرکل فعلی ناتو خود را برای پایان دوران 10 ساله تصدی این کرسی آماده می کند، واشنگتن و لندن به همراه سایر اعضای برجسته ناتو حمایت خود را از مارک روته، نخست وزیر هلند برای این سمت اعلام کردند.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: آمریکا موضع خود را به متحدانش در ناتو شفاف اعلام کرده و ما معتقدیم که روته، برای دبیرکلی ناتو انتخابی فوق العاده است.

همچنین برلین نیز از روته حمایت کرد و دفتر اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، نخست وزیر هلند که به زودی از این سمت کنار می رود را گزینه ای «برجسته» برای جانشینی استولتنبرگ توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری cmsd علاوه بر این، لندن نیز موضعی مشابه اتخاذ و یکی از سخنگویان دولت انگلیس، اعلام کرد که این کشور از دبیرکل روته در ناتو قویاً حمایت می کند.

یک مقام ارشد فرانسوی نیز به رویترز گفت که امانویل ماکرون، رییس جمهور این کشور از همان ابتدا حامی روته بوده و پارسال این موضوع را با شخص نخست وزیر هلند در میان گذاشته است.

همچنین رویترز به نقل از دیپلمات هایی که نخواستند نامشان فاش شود، مدعی شد که 16 عضو دیگر ناتو حمایت خود را از روته اعلام کرده اند. انتصاب او به این سمت نیازمند اجماع هر 31 عضو این ایتلاف نظامی تحت رهبری آمریکاست. استولتنبرگ سیزدهمین دبیرکل ناتو است و از سال 2014 این سمت را برعهده دارد. او پیش تر نخست وزیر نروژ بود.

جانشین استولتنبرگ در ناتو به طور «غیررسمی» انتخاب شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جانشین استولتنبرگ در ناتو به طور «غیررسمی» انتخاب شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جانشین استولتنبرگ در ناتو به طور «غیررسمی» انتخاب شد"، کلیک کنید.