هدف مهم انقلاب اسلامی حاکمیت قرآن در تمام ابعاد فردی و اجتماعی است

هدف مهم انقلاب اسلامی حاکمیت قرآن در تمام ابعاد فردی و اجتماعی است

اختتامیه چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور رییس جمهور و تقدیر از نفرات برتر این دوره از مسابقات در بخش خواهران، برادران و همچنین هشتمین دوره مسابقات دانش آموزی و رونمایی از تمبر مسابقات قرآن برگزار شد.

به گزارش cmsd، محمدمهدی اسماعیلی- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- عصر چهارشنبه (2اسفندماه) در مراسم اختتامیه چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم و هشتمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی جهان اسلام که با حضور رییس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار  شد با بیان اینکه بیش از 40 کشور در آیین اختتامیه میهمان ما هستند، اظهار کرد: شاکر خداوند هستیم که در جامعه قرآنی زندگی می کنیم. امام خمینی(ره) بنیان گذار نهضت قرآنی در کشور و مقام معظم رهبری نیز پرچم دار و ترویج دهنده نور قرآن و فعالیت های قرآنی در کشور هستند.

وی ادامه داد: سیاستگذاری جمهوری اسلامی در حوزه قرآن روخوانی توسط تمام اقشار و تربیت 10 میلیون حافظ در کشور است. برای رسیدن به این قله لازم است مسیری را طی کنیم. امروز اعداد نشان دهنده یک عزم جدی در  تمام بخش ها برای رسیدن به این هدف را نشان می دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: آماده همکاری در زمینه تشکیل قرارگاه حفظ قرآن با همکاری نهادهای مرتبط هستیم تا مطالبه دقیق و حکیمانه رهبر انقلاب را جلو ببریم. امروز شمیم قرآن در شهرها و روستاها به مشام می رسد و این زمینه را برای انجام فعالیت های قرآنی تسهیل می کند.

در حوزه بانوان و جوانان اتفاقات مبارکی در حال رخ دادن است

وی تاکید کرد: در قدم اول 4 هزار مسجد به عنوان کانون قرآنی افتتاح شده است. طرح «خیرات حسان» توسط بانوان فرهیخته در کشور آغاز شده است و به طور کلی در حوزه زنان و جوانان اتفاقات مبارکی در حال رخ دادن است. تمام مجموعه ها پای کار هستند تا این هدف مهم انقلاب اسلامی در حاکمیت قرآن در تمام ابعاد فردی و اجتماعی تحقق پیدا کند.

تجلیل از بانوان و دانش آموزان برگزیده چهلمین دوره مسابقات قرآن توسط رییس جمهور

آیین تجلیل از برگزیدگان چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و هشتمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی جهان اسلام با حضور رییس جمهور، وزیر فرهنگ، وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسیولان کشوری در سالن اجلاس سران برگزار شد.

همچنین در این مراسم از تمبر یاد بود چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم نیز رونمایی شد.

پایان خبر cmsd

هدف مهم انقلاب اسلامی حاکمیت قرآن در تمام ابعاد فردی و اجتماعی است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هدف مهم انقلاب اسلامی حاکمیت قرآن در تمام ابعاد فردی و اجتماعی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هدف مهم انقلاب اسلامی حاکمیت قرآن در تمام ابعاد فردی و اجتماعی است"، کلیک کنید.