آمریکا: در سقوط هواپیمای ایل 76 دست نداشتیم

آمریکا: در سقوط هواپیمای ایل 76 دست نداشتیم

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که ایالات متحده هیچ نقشی در سقوط هواپیمای روسی ایل 76 نداشته است.

به گزارش cmsd، این سخنگو روز سه شنبه در بیانیه خود درباره اتهام روسیه به آمریکا در دست داشتن در سقوط هواپیمای ایل 76 تصریح کرد: این اتهام که نیروهای آمریکایی در درگیری دخیل هستند، مطابق با پروپاگاندای روسیه است و حقیقت ندارد.

وی در ادامه تاکید کرد که واشنگتن حملات در داخل خاک روسیه را تشویق نمی کند.

روز 24 ژانویه بعد از اصابت یک موشک به هواپیمای روسی ایل-76 بر فراز منطقه بلگورود سه نظامی و شش خدمه روسی به همراه 65 اسیر جنگی اوکراینی که در این هواپیما بودند کشته شدند.

این هواپیما در مسیر عزیمت به یک عملیات تبادل اسیر از پیش برنامه ریزی شده بود که متعاقبا این عملیات لغو شد.

در پی این رخداد کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد نیروهای مسلح اوکراین با استفاده از یک موشک هدایت شونده MIM-104A شلیک شده از یک سامانه پاتریوت این هواپیما را سرنگون کرده است.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه این حمله را یک جنایت از جانب کی یف علیه شهروندان خودش خواند.

به گفته پوتین طرف اوکراینی می دانست که سربازان اوکراینی که اسیر جنگی شده اند سوار این هواپیما هستند اما با این وجود به آن حمله کرد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد سقوط این هواپیما به طرزی شدید باعث زیر سوال رفتن امکان برقراری هر گونه توافقی با کی یف شد.

پایان خبر cmsd

آمریکا: در سقوط هواپیمای ایل 76 دست نداشتیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا: در سقوط هواپیمای ایل 76 دست نداشتیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا: در سقوط هواپیمای ایل 76 دست نداشتیم"، کلیک کنید.