کاهش خطر مرگ زودرس در زنانی که منظم ورزش می کنند

کاهش خطر مرگ زودرس در زنانی که منظم ورزش می کنند

بررسی داده های بیش از 400 هزار بزرگسال آمریکایی در طول دو دهه نشان داده است زنانی که درگیر فعالیت بدنی هستند، 24 درصد کمتر در معرض مرگ به هر دلیلی هستند، در حالی که این رقم برای مردان 15 درصد است.

به گزارش cmsd، داده های این مطالعه جدید نشان می دهد زنانی که به طور منظم ورزش می کنند در مقایسه با مردان در معرض خطر کمتر مرگ زودهنگام ناشی از حملات قلبی یا سایر بیماری ها هستند.

به گفته متخصصان، زنان همچنین با ورزش کردن 36 درصد خطر حمله قلبی مرگبار، سکته مغزی یا سایر بیماری های قلبی عروقی را در خود کاهش می دهند، در حالی که مردان 14 درصد خطر کمتری داشتند.

بنابر گزارش متخصصان، زنان با مدت زمان کمتر ورزش کردن نسبت به مردان می توانند فواید مشابهی را داشته باشند.

متخصصان حدس می زنند که ممکن است چند دلیل برای این تفاوت ها در نتایج وجود داشته باشد، یکی از آنها تغییرات در آناتومی و فیزیولوژی است.

داده های این مطالعه نشان داد که زنان می توانند از هر دقیقه فعالیت متوسط تا شدید ورزشی بیشتر از مردان بهره ببرند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، برای این مطالعه که در ژورنال کالج آمریکایی قلب و عروق منتشر شد، متخصصان داده های 412 هزار و 413 بزرگسال را در پایگاه داده نظرسنجی ملی سلامت ایالات متحده از سال 1997 تا 2019 میلادی تجزیه و تحلیل کردند.

در همین حال، بر اساس نتایج مطالعه منتشر شده در BMJ، بسیاری از انواع ورزش – از جمله پیاده روی، دویدن آرام و آهسته، یوگا، تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی به اندازه یک روش درمانی معتبر در درمان افسردگی موثر هستند.

در این مطالعه، متخصصان داده های 218 مطالعه در مورد ورزش و افسردگی را که با مشارکت بیش از 14 هزار نفر انجام شده، تجزیه و تحلیل کردند.

«مایکل نوتل»، نویسنده ارشد این مطالعه و مدرس ارشد روانشناسی در دانشگاه کویینزلند استرالیا، می گوید: افسردگی بین 10 تا 25 درصد افراد را گرفتار می کند و بیش از هر مشکل دیگری همچون بدهکاری، طلاق و حتی دیابت به سلامتی انسان آسیب می زند.

مایکل نوتل افزود: داده ها نشان داد که ورزش به عنوان یک گزینه درمانی کاملا موثر در درمان افسردگی ایفای نقش می کند.

هر چند این مطالعه نشان داد که ورزش بیشتر و شدیدتر بهتر است، اما طبق داده ها، نیازی نیست تمرینات خود را مانند یک ورزشکار حرفه ای شروع کنید.

مایکل نوتل می گوید: مهم نیست افراد چقدر ورزش می کنند، حتی پیاده روی تاثیر مثبت خود را دارد و هر تمرینی بهتر از هیچی است. اما نوتل چند توصیه را نیز مطرح کرد. او گفت: بسیاری از افراد با پیدا کردن انگیزه برای ورزش کردن مشکل دارند و اضافه کردن افسردگی به آن می تواند شروع را حتی سخت تر کند.

او می افزاید: می توانید با پیوستن به یک گروه تناسب اندام، گرفتن یک مربی یا درخواست از یکی از عزیزانتان برای پیاده روی با شما، انگیزه لازم را پیدا کنید.

این روانشناس استرالیایی می گوید: با خود و با آینده خود مهربان باشید و ورزش را تا حد امکان آسان و جذاب کنید، مانند تهیه یک کتاب صوتی جذاب برای گوش کردن به هنگام پیاده روی یا دویدن. فراموش نکنید که برای ادامه دادن باید فعالیت های ورزشی خود را لذت بخش کنید.

به گزارش یورونیوز، نوتل می گوید: ما همیشه فراموش می کنیم وقتی که خودمان را در مسیر ورزش قرار می دهیم، زندگی چقدر آسان تر می شود. پس یک برنامه پشتیبان تهیه کنید که گویی شادی شما به آن بستگی دارد، چنان که در واقع هم همینطور است.

طبق یک مطالعه انجام شده در سال 2015، هرچه بیشتر از تمرین های ورزشی خود لذت ببرید، اعتماد به نفس بیشتری برای غلبه بر موانع ورزشی پیدا می کنید؛ چنان که حتی حاضر می شوید از یک رژیم غذایی هر چند دشوار نیز پیروی کنید.

پایان خبر cmsd

کاهش خطر مرگ زودرس در زنانی که منظم ورزش می کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش خطر مرگ زودرس در زنانی که منظم ورزش می کنند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش خطر مرگ زودرس در زنانی که منظم ورزش می کنند"، کلیک کنید.