آمریکا پیش نویس قطعنامه به شورای امنیت ارایه کرد

آمریکا پیش نویس قطعنامه به شورای امنیت ارایه کرد

رویترز گزارش کرد آمریکا پیش نویس قطعنامه ای را به شورای امنیت پیشنهاد کرده که در آن بر «حمایت از آتش بس موقت در غزه در اسرع وقت» تاکید شده است.

به گزارش cmsd، در حالی که ایالات متحده آمریکا در چندین نوبت برای جلوگیری از برقراری آتش بس در نوار غزه، از حق وتو در سازمان ملل استفاده کرده است، رویترز گزارش کرد این کشور پیش نویس قطعنامه ای را به شورای امنیت پیشنهاد کرده که در آن بر «حمایت از آتش بس موقت در غزه در اسرع وقت» تاکید شده است.

رویترز گزارش کرد آمریکا در این پیش نویس مدعی شده در شرایط فعلی هرگونه حمله گسترده زمینی به رفح، آسیب بیشتری به غیرنظامیان وارد می کند و ممکن است منجر به آواره شدن آنها به کشورهای همسایه شود.

در این پیش نویس آمده است چنین اقدامی «پیامدهای جدی برای صلح و امنیت منطقه ای خواهد داشت و بنابراین بر لزوم انجام نشدن چنین حمله زمینی بزرگ در شرایط کنونی باید تاکید شود».

هنوز مشخص نیست که این پیش نویس چه زمانی به رای گذاشته می شود.

ایالات متحده آمریکا این پیش نویس را پس از آن ارایه کرد که الجزایر از شورای امنیت خواست فردا سه شنبه قطعنامه پیشنهادی این کشور مبنی بر آتش بس بشردوستانه در غزه را به رای بگذارد.

در همین راستا، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد شب گذشته هشدار داد اگر قطعنامه پیشنهادی الجزایر مبنی بر آتش بس بشردوستانه در غزه در شورای امنیت این سازمان به رای گذاشته شود، واشنگتن با آن مخالفت خواهد کرد.

شبکه خبری سی ان ان به نقل از بیانیه شب گذشته لیندا توماس گرینفیلد گزارش کرد آمریکا روی یک توافق میان رژیم صهیونیستی و حماس کار می کند که منجر به آزادی اسرا و توقف درگیری ها برای دستکم 6 هفته می شود.

وی مدعی شد پیش نویس ارایه شده توسط الجزایر در شورای امنیت سازمان ملل به این نتایج دست نخواهد یافت و حتی ممکن است «در تضاد با آنها باشد».

این دیپلمات آمریکایی افزود: به این دلیل، آمریکا از بررسی این پیش نویس حمایت نخواهد کرد و اگر به رای گذاشته شود، پذیرفته نخواهد شد.

چهارشنبه (25 بهمن)، کشورهای عرب بر حمایت خود از پیش نویس قطعنامه الجزایر که خواستار آتش بس فوری و ارسال بدون مانع کمک های بشردوستانه به غزه است، تاکید کردند.

پایان خبر cmsd 

آمریکا پیش نویس قطعنامه به شورای امنیت ارایه کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا پیش نویس قطعنامه به شورای امنیت ارایه کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا پیش نویس قطعنامه به شورای امنیت ارایه کرد"، کلیک کنید.