56 داروی طب سنتی تحت پوشش بیمه/ ایران در جایگاه چهارم طب سنتی در جهان

56 داروی طب سنتی تحت پوشش بیمه/ ایران در جایگاه چهارم طب سنتی در جهان

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اعلام کرد: 56 فرآورده دارویی طب سنتی تحت پوشش خدمات بیمه قرار دارد.

به گزارش cmsd، دکتر نفیسه حسینی یکتا در حاشیه بازدید از نخستین روز از بیست و چهارمین نمایشگاه مطبوعات ، اظهار کرد: طب ایرانی،  یک گنجینه در کشور است و این  مکتب درمانی ریشه در فرهنگ، آداب و اصول ما دارد و یکی از مطالبات مردمی است که خدمات حوزه طب ایرانی به صورت همزمان در بستر خدمات سلامت ارایه شود.

وی با بیان اینکه سیاست های ما در حوزه طب ایرانی منطبق بر سیاست های سازمان بهداشت جهانی است، افزود: در وزارت بهداشت با توجه به سیاست های سازمان بهداشت جهانی در حوزه استفاده از طب سنتی، اسناد بالادستی مانند سند گیاهان دارویی و بند 12 سیاست های نظام سلامت که در حوزه ترویج و توسعه طب سنتی است، در این حوزه اقدام می کنیم.

حسینی یکتا با بیان اینکه سیاست های طب ایرانی در سه سطح سه سطح خانه های بهداشت، درمان سرپایی و بستری ارایه می شود اضافه کرد:  بیماری های غیر واگیر یک آسیب و چالش جدی در حوزه نظام سلامت به حساب می آیند، دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با معاونت بهداشت ارتباط مستمری دارد و در این راستا اصلاح سبک زندگی را در کانون توجه قرار داده است. ادغام طب سنتی در شبکه درمانی کشور می تواند میزان بیماری های غیر واگیر را کاهش دهد.

وی درباره اجرای نهضت ملی سواد سلامت و اصلاح سبک زندگی گفت: در این زمینه با وزارت آموزش و پرورش همکاری داریم و امیدوارم این برنامه تا پایان سال آتی به طور کامل در تمام مدارس عملیاتی شود.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت درباره پوشش بیمه ای خدمات طب ایرانی گفت: خدمات درمانی به صورت سرپایی در سلامتکده های دولتی توسط متخصصان حوزه ارایه می شود. همچنین اساسنامه مربوط به بستری بیماران در دست تدوین است. خدمات طب ایرانی تحت پوشش بیمه قرار دارد و 3 خدمت برای تحت پوشش قرار گرفتن به شورای عالی بیمه ارسال شده است که تا پایان سال جاری عملیاتی می شود. همچنین سه خدمات دیگر تا پایان سال آتی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

به گفته حسینی یکتا،  56 فرآورده دارویی سنتی تحت پوشش خدمات بیمه قرار دارد.

وی درباره ارایه خدمات طب ایرانی توسط متخصصان گفت: پزشکان دارای مدرک تحصص طب ایرانی و پزشکانی که دوره طب ایرانی را سپری کرده باشند مجاز به ارایه خدمات طب ایرانی هستند. افراد دیگر مجاز به ارایه خدمات طب ایرانی نیستند، کسانی با عنوان طب ایرانی ارایه می دهند به صورت ادغام یافته توسط دانشگاه های علوم پزشکی مورد ارزیابی قرار گرفتند و در صورت اینکه بتواند حد نصاب لازم را به دست بیاورند از تجربیات این افراد در حوزه طب ایرانی استفاده می شود. وزازت بهداشت به منظور اینکه افراد از خدمات متخصیان واقعی برخوردار شوند اطلاعات انها را در سایت نظام پزشکی و دفتر طب ایرلنی ثبت کرده است.

حسینی یکتا درباره مراکز تحقیقاتی طب ایرانی گفت: دانشکده طب سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فعالیت می کنند و تعداد گروه های آموزشی این حوزه 12 مورد است.  تحقیقات بسیار زیادی در این حوزه شکل گرفته است به نحوی که ایران توانسته است به مدت سه سال در جایگاه چهارم طب سنتی قرار بگیرد.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان گفت: پیشگیری از بیماری ها در کانون توجه دفتر طب ایرانی قرار دارد اما باید بدانیم که پیشگیری در سطوح مختلف انجام می شود. ما در دفتر طب ایرانی در نظر داریم که پیش از ابتلا به بیماری پیشگیری را انجام دهید. هدف گذاری از عدم ابتلا به دیابت و فشار خون در کانون توجه قرار گرفته و طرح های تحقیقاتی در این حوزه در حال انجام است و ارزیابی ها از مثبت بودن این طرح ها حکایت می کند.

پایان خبر cmsd

56 داروی طب سنتی تحت پوشش بیمه/ ایران در جایگاه چهارم طب سنتی در جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "56 داروی طب سنتی تحت پوشش بیمه/ ایران در جایگاه چهارم طب سنتی در جهان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "56 داروی طب سنتی تحت پوشش بیمه/ ایران در جایگاه چهارم طب سنتی در جهان"، کلیک کنید.