فیلم «شب، داخلی، دیوار» لو رفت/سازندگان چه گفتند؟

فیلم «شب، داخلی، دیوار» لو رفت/سازندگان چه گفتند؟

به گزارش خبرگزاری cmsd، در پی انتشار نسخه قاچاق فیلم «شب، داخلی، دیوار» به کارگردانی وحید جلیلوند و تهیه کنندگی علی جلیلوند، بیانیه ای از سوی ایشان درباره این اتفاق منتشر شد.

متن بدین شرح است: «به نام خدا

دیری نپایید که فیلم «شب، داخلی، دیوار» اثری که اول متعلق به مردم ایران است و سپس به همه عواملی که در تولید آن نقشی داشتند، به جمع فیلم های قاچاق شده در سینمای ایران پیوست؛ و چه اتفاق تلخِ پرتکراری!
ولیکن اگر این اتفاق بار دیگر نوری بتاباتد بر دلیل و ریشه های قاچاقِ فیلم هایی که سیستم ممیزی و سانسور، راه حیات و حق طبیعی آنها را به خفقان کشانده است، رنجِ آن را به جان می خریم که این رسوایی و بی آبرویی شماست که مردم ما را از ساخته شدن و دیدن فیلم هایی که ظلم شما را برنمی تابند، محروم کرده اید.

آن روز که گفتید باید فیلم «شب، داخلی، دیوار» را به تیغ سانسور شما بدهیم تا بتواند در فستیوال های خارجی رقابت کند یا اکران شود، تن به این کار ندادیم؛ چراکه معتقد بودیم حق ما است که آزادانه بسازیم و نمایش دهیم و همچنین حق مخاطب است که خودش با هر اثری مواجه شده و دیگرانی قیم مابانه برایش تصمیم نگیرند و حال که «شب، داخلی، دیوار» هم قاچاق شده است، گرچه معتقدیم هیچ اثر فرهنگی هنری نباید بدون رعایت حقوق مولف در دسترس عموم قرار گیرد، اما چون به خوبی می دانیم که ریشه های این اتفاق کجاست، لذا فیلم خود را تقدیم همه تماشاگران آن می کنیم و امیدواریم آنچه در این اثر و لایه های مختلف آن روایت شد، نقش روشنگرانه خود را ایفا کند.»

245245

فیلم «شب، داخلی، دیوار» لو رفت/سازندگان چه گفتند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیلم «شب، داخلی، دیوار» لو رفت/سازندگان چه گفتند؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیلم «شب، داخلی، دیوار» لو رفت/سازندگان چه گفتند؟"، کلیک کنید.