کیفیت پخش فاجعه مسابقات لیگ برتر/با این لیگ و رفتارهای پای اتوبوس ادعای قهرمانی جام ملت ها داریم؟

کیفیت پخش فاجعه مسابقات لیگ برتر با این لیگ و رفتارهای پای اتوبوس ادعای قهرمانی جام ملت ها داریم؟

وضعیت فیلمبرداری بازی تیم های پرسپولیس و آلومینیوم اراک نشان داد چرا ما در این سال ها از کشورهایی، چون قطر و امارات عقب افتاده ایم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری cmsd، در حالی که اوسمار ویرا اولین حضور رسمی خود روی نیمکت پرسپولیس را سپری می کرد فیلمبردار بازی تیم های آلومینیوم و پرسپولیس فقط یک بار او را از نزدیک به تصویر نکشید آن هم در دقیقه 96. در آن سو دوربین مدام از صحنه های حساس عقب بود و جالب اینکه بیشتر از اینکه توپ را تعقیب کند آمبولانس حاضر در ورزشگاه را تعقیب می کرد.

فیلمبرداری رقابت های فوتبال البته در تهران هم بهتر از اراک نیست و به طور کلی پخش زنده بازی های لیگ برتر با مشکل بزرگی به نام فیلمبرداری مسابقات مواجه است، اما در اراک هم مثل بسیاری از شهر ها دوربین از صحنه های حساس به خصوص صحنه هایی که مشکوک به آفساید بود، عقب می افتاد ضمن آنکه آنقدر کیفیت پخش و ضبط بازی ها پایین است که بعضا با این جمله کناهی می زنند که اگر با گوشی های امروزی بازی ها را تصویر برداری کنند کیفیت بازی ها بهتر ز تصاویری است که دوربن های فعلی صدا و سیما ضبط می کنند.

متاسفانه سال هاست که فیلمبرداری بازی های لیگ برتر با مشکلات عدید مواجه است و بعضاً دیده می شود که حتی بینندگان تلویزیونی از دیدن صحنه های حساس بازی محروم می شوند و یا فیلمبرداران دقیقاً نمی دانند چه زمانی صحنه آهسته را به تصویر بکشد. در حالی که این مسایل پیش پا افتاده سال هاست که در پخش زنده بازی های اروپایی حل شده و کوچک ترین مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به طور کلی در اراک هم کیفیت فیلمبرداری بازی از سطح خود مسابقه پایین تر بود و البته چمن ناهموار ورزشگاه هم باعث شده بود تا فوتبال چندان با کیفیتی را نبینیم هر چند که گل از راه دور امیر نوری به بیرانوند تا حد زیادی یخ بازی را شکست و جو ورزشگاه را تغییر داد.ن کته بعدی مربوط به گزارشگر مسابقه اراک بود که خیلی تلاش می کرد خود را بی طرف نشان بدهد، اما در یک صحنه که توپ به دست مدافع آلومینیوم خورد گفت توپ به بدن او خورده، اما ما قضاوت بیشتر را به کارشناسان داوری واگذار می کنیم!

کیفیت پخش فاجعه مسابقات لیگ برتر/با این لیگ و رفتارهای پای اتوبوس ادعای قهرمانی جام ملت ها داریم؟

در کشوری مثل قطر یا حتی امارات و کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس دیگر شاهد پخش مسابقات با کیفیت پایین دوربین های تلویزیونی نیستیم و دوربین های HD به مخاطب شور و اشتیاق می دهند که مسابقات را تماشا کنند اما در شور ما تصاویر به حدی ضعیف است که علاقه مندان به تیم های مختلف بعضا از دیدن بازی های تیم محبوب خود پیشمان می شوند.

از طرفی دیگر بعد از پایان مسابقات تصاویر درگیری حسین کنعانی زادگان با برخی هواداران در اراک بار دیگر زشتی های فوتبال ما را به تصویر کشید. هنوز یک هفته از پایان جام ملت های آسیا در قطر نگذشته اما همان بازیکنانی که در این تورنمنت حضور داشتند بار  دیگر به اصل خود برگشته و رفتارهای زشت خود را نشان دادند. آیا در دیگر کشورها هوادار اینقدر به اتوبوس یک تیم نزدیک می شود؟ آیا مسیولان برگزاری بازی های دیگر کشورها اینقدر در مقابل این بدرفتاری ها مماشات می کنند؟ آیا با این مدل رفتارهای زننده و کیفیت پخش و …. انتظار قهرمانی جام ملت ها را داریم؟

کیفیت پخش فاجعه مسابقات لیگ برتر/با این لیگ و رفتارهای پای اتوبوس ادعای قهرمانی جام ملت ها داریم؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیفیت پخش فاجعه مسابقات لیگ برتر/با این لیگ و رفتارهای پای اتوبوس ادعای قهرمانی جام ملت ها داریم؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیفیت پخش فاجعه مسابقات لیگ برتر/با این لیگ و رفتارهای پای اتوبوس ادعای قهرمانی جام ملت ها داریم؟"، کلیک کنید.