پوتین نامزد محبوب خود را معرفی کرد

پوتین نامزد محبوب خود را معرفی کرد

به گزارش cmsd، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه در حاشیه نشست «انجمن فناوری های آینده» در مسکو طی مصاحبه ای با «پاول زاروبین» خبرنگار سرشناس روس به مسایل جاری درخصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخت و دخالت در امور داخلی این کشور را برای روسیه «نامناسب» خواند.

طبق گزارش راشا تودی، رییس جمهور روسیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای روسیه بهتر خواهد بود، صراحتا نام «جو بایدن» رییس جمهور کنونی آمریکا را اعلام کرد.

به گزارش cmsd، ولادیمیر پوتین در ادامه تاکید کرد: «بایدن. او فردی با تجربه تر و قابل پیش بینی تر است، او یک سیاستمدار قدیمی است اما ما با هر رییس جمهوری که اعتماد مردم آمریکا را جلب کند، کار خواهیم کرد».

پوتین هم چنین به مسیله بحث برانگیز «زوال عقل بایدن» که اخیرا در رسانه های مختلفی بازتاب گسترده ای داشته است، پرداخت و گفت: «هنگامی که او را سه سال قبل در سوییس ملاقات کردم، هیچ نشانه ای در این خصوص از او ندیدم».

او علاوه بر این موضوع، به اتفاقی در اوایل ماه مه 2023 درخصوص کوبیده شدن سر جو بایدن به سقف بالگرد در هنگام پیاده شدن اشاره کرد و گفت: «چه می شود وقتی هنگام پیاده شدن سرش به هلیکوپتر برخورد کرد؟ چه کسی بین ما سرش به سقف هلیکوپتر برخورد نکرده است؟ اصلا اجازه دهید او اولین نفری باشد که بابت این کار سرزنش می شود».

آمریکا حق دارد تصمیم بگیرد دیگر از ناتو استفاده نکند

رییس جمهور روسیه درباره اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» رییس جمهور سابق آمریکا پیرامون ناتو بیان کرد: «رویکرد ترامپ در قبال ناتو منطق خاصی دارد. ناتو ابزار سیاست خارجی ایالات متحده است و اگر این کشور تصمیم بگیرد که دیگر از آن استفاده نکند، باید بگویم که حق دارد. اجازه دهید خودشان این موضوع را حل کنند».

ترامپ به عنوان نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات 2024 آمریکا پیشتر گفت که ایالات متحده ممکن است از آن دسته از متحدان خود در ناتو که به اندازه کافی به ناتو منابع مالی تزریق نمی کنند، در مقابل حمله احتمالی روسیه محافظت نکند. این اظهارات ترامپ، واکنش تندی را از سوی دبیرکل ناتو، مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هم چنین رییس شورای اروپا به دنبال داشت.

بازداشت کارلسون محتمل است

ولادیمیر پوتین در قسمت دیگری از این گفت وگو به مصاحبه با «تاکر کارلسون» خبرنگار آمریکایی و مجری سابق تلویزیون فاکس نیوز که 2 ساعت به طول انجامید و صدها میلیون نفر تاکنون بیننده داشته، پرداخت و گفت: «فکر کنم کارلسون شما، به این خاطر می گویم “شما” چون عضوی از صنف و حرفه شماست، مرد خطرناکی است. فکر می کردم او خشن و پرخاشگر خواهد بود و سوالات تند و تیزی خواهد پرسید. من می خواستم که چنین باشد تا جواب های به همان اندازه تند و تیز بدهم اما او تاکتیک متفاوتی را انتخاب کرد. صادقانه بگویم، من رضایت کامل را از آن مصاحبه نداشتم».

او بازداشت تاکر کارلسون توسط دولت آمریکا را به دلیل مصاحبه با رییس جمهور روسیه محتمل دانست و گفت که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، «رنگ واقعی آمریکا» مشخص خواهد شد و بدین ترتیب مردم جهان «چهره مدرن به اصطلاح دیکتاتوری لیبرال-دموکراتیک را به طور شفاف در آمریکا» حس خواهند کرد.

آلمان و فرانسه ما را فریب دادند

ولادیمیر پوتین در ادامه اظهارات خود در حاشیه نشست انجمن مذکور ضمن اشاره به وضعیت اوکراین عنوان کرد: «پس از کودتای 2014 در کی یف، مسکو تلاش کرد تا خونریزی در دونباس را از طریق روش های مسالمت آمیز، یعنی توافق مینسک حل وفصل کند. تنها چیزی که می توانیم نسبت به آن پشیمان باشیم این است که اقدامات فعال خود را زودتر شروع نکردیم و معتقد بودیم که با افراد شایسته سروکار داریم».

او در ادامه «نیاز به محافظت از مردم دونباس در برابر آزار و اذیت مداوم کی یف» را یکی از دلایل اصلی آغاز عملیات نظامی روسیه در فوریه 2022 ذکر کرد.

رییس جمهور روسیه هم چنین با اشاره به فریب و اذعان صدراعظم وقت آلمان و رییس جمهور سابق فرانسه گفت: «بعدا معلوم شد که ما در این زمینه فریب خورده ایم، زیرا هم صدراعظم سابق آلمان و هم رییس جمهور سابق فرانسه صراحتا و علنا اعتراف کردند که هرگز برای اجرای توافقات برنامه ریزی نکرده اند. در عوض، آن ها برای تحویل سلاح های بیشتر به رژیم کی یف زمان می خریدند و این دقیقا همان کاری است که انجام دادند».

«آنگلا مرکل» صدراعظم سابق آلمان و «فرانسوا اولاند» رییس جمهوری پیشین فرانسه در اوایل سال 2023 اعتراف کردند که معاهده مینسک 2 تنها یک «نمایش» بود که به اوکراین فرصت تقویت قوای نظامی اش را داد.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در فوریه 2022، غرب تحریم های گسترده ای را علیه روسیه اعمال کرده است؛ اما طبق گفته های کارشناسان و تحلیلگران بین المللی، روسیه توانسته پیشرفت هایی در حوزه اقتصاد داشته باشد و این تحریم ها برای این کشور چندان کارساز نبوده و به عبارتی غرب و به خصوص اتحادیه اروپا در اهداف مورد انتظار خود ناکام مانده اند.

به ساخت واکسن های ضدسرطان نزدیک شده ایم

ولادیمیر پوتین در پایان این مصاحبه گفت که دانشمندان علوم پزشکی روسیه در حال کار بر روی «واکسن های ضد سرطان و نسل جدیدی از دارو» هستند.

رییس جمهور روسیه افزود: «ما به ساخت واکسن های ضدسرطان و داروهای تعدیل کننده ایمنی نسل جدید نزدیک شده ایم و امیدوارم که به زودی از آن ها به عنوان روش های درمانی فردی استفاده شوند».

311311

پوتین نامزد محبوب خود را معرفی کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین نامزد محبوب خود را معرفی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین نامزد محبوب خود را معرفی کرد"، کلیک کنید.