پدیده گرد و غبار پایتخت باید به صورت فرامنطقه ای پیگیری شود – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، حامد یزدی cmsd، بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه برگزاری چهارمین نشست هماهنگی شرایط اضطرار وقوع پدیده گرد و غبار در سال 1402 که در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همانطور که پیش تر نیز اعلام شد موضوع مقابله با پدیده گرد و غبار یک جنبه ملی و فراملی دارد که باید در سطح کشور و به صورت فرا منطقه ای پیگیری شود.

پدیده گرد و غبار پایتخت باید به صورت فرامنطقه ای پیگیری شود

یزدی cmsd با بیان اینکه برخی موارد در حوزه پدیده گرد و غبار به صورت استانی قابل حل نیست، گفت: یکی از پیشنهادات اداره کل مدیریت بحران استان تهران در خصوص پیگیری این معضل این است که کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار وقوع پدیده گرد و غبار در مراحل پیشگیری و آمادگی به صورت دوره ای و منطقه ای با حضور استانداران و به ریاست سازمان حفاظت محیط زیست در ستاد ملی مورد بررسی قرار بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر استفاده از ظرفیت های حقوقی قانون مدیریت بحران کشور به ویژه مواد 21 الی 23 در اجرای شیوه نامه هماهنگی پیشگیری و مدیریت پدیده گرد و غبار تاکید و عنوان کرد: با بهره مندی از این پتانسیل، اجرای شیوه نامه دقیق تر خواهد شد.

پدیده گرد و غبار پایتخت باید به صورت فرامنطقه ای پیگیری شود

وی با اشاره به اینکه استان تهران در حوزه و مواجهه با پدیده گرد و غبار باید به طور خاص پیگیری و دیده شود، افزود: حتی دستگاه های قانون گذار نیز برای شرایط استان و شهر تهران تفاوت هایی قایل هستند، حال آنکه در خصوص این پدیده اگر بخواهیم استان تهران را با سایر استان های دیگر بسنجیم خطای راهبردی صورت می گیرد.

یزدی cmsd بر الزام دعوت از استان تهران به عنوان عضو دایمی کمیته ملی بازنگری ستاد پیشگیری و مدیریت پدیده گرد و غبار نیز تاکید کرد.

پدیده گرد و غبار پایتخت باید به صورت فرامنطقه ای پیگیری شود

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به تعیین سطح نمایندگان استانی حاضر در کارگروه نیز اشاره و بیان کرد: برخی از دستگاه ها هنوز از ساز و کار کارگروه به خوبی مطلع نیستند و با حضور نمایندگان ثابت پیام کارگروه به درستی به دستگاه ها منتقل می شود.

پدیده گرد و غبار پایتخت باید به صورت فرامنطقه ای پیگیری شود – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پدیده گرد و غبار پایتخت باید به صورت فرامنطقه ای پیگیری شود – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پدیده گرد و غبار پایتخت باید به صورت فرامنطقه ای پیگیری شود – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.