آیین نکوداشت استاد حسین ابوالحسن تنهایی / رونمایی از کتاب «تفسیرگرای پرگمتیست»

گروه اندیشه: خانه ی اندیشمندان علوم انسانی مراسم «آیین نکوداشت استاد فرزانه حسین ابوالحسن تنهایی» همراه با رونمایی از کتاب «تفسیرگرای پرگمتیست» او را برگذار می کند.

به گزارش خبرگزاری cmsd، در این مراسم استادان، همکاران و دانشجویان ایشان در سخنرانی هایی به ابعاد مختلف فکری ایشان خواهند پرداخت. عرفان و جامعه شناسی، جامعه شناسی دین، جامعه شناسی تفسیری، جامعه شناسی نظری، جامعه شناسی درمانی، جامعه شناسی مطالبه گری در ایران، جامعه شناسی قشربندی و گونه شناسی جوامع در جوامع شرقی و ابعاد دیگر تفکر ایشان در این نشست موضوع گفت وگو خواهند بود. سخنرانان این نشست را دکتر شهرام پازوکی، دکتر سید محمد ثقفی، دکتر ایرج ساعی ارسی، دکتر عالیه شکربیگی، دکتر الناز شیری، دکتر غلامرضا غفاری، دکتر مقصود فراستخواه، دکتر بی تا مدنی و دکتر سیدرضا معینی هستند. سخنرانی این استادان بزرگوار با حضور دکتر ح.ا. تنهایی و رونمایی از کتاب تفسیرگرای پرگمتیست در تالار فردوسی خانه ی اندیشمندان علوم انسانی همراه خواهد بود.

این مراسم شنبه، 28 بهمن 1402، ساعت 17 در تالار فردوسی خانه ی اندیشمندان علوم انسانی (تهران، خیابان نجات الهی (ویلا)، بوستان ورشو، خانه ی اندیشمندان علوم انسانی، تالار فردوسی) برگزار می شود و شرکت در جلسه بزرگداشت برای همگان آزاد است.

این مراسم با مشارکت گروه علمی تخصصی جامعه شناسی تفسیری، گروه علمی تخصصی جامعه شناسی نظری، گروه علمی تخصصی جامعه شناسی درمانی، انجمن جامعه شناسی ایران، خانه ی اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.

آیین نکوداشت استاد فرزانه حسین ابوالحسن تنهایی / رونمایی از کتاب «تفسیرگرای پرگمتیست»

خلاصه ای از فعالیت های علمی

دکتر تنهایی در زندگی نامه خودنوشتش ماجرای اخذ مدرک دکترایش را این گونه می گوید: «در دوره ی دکتری، رساله ی خود را درباره ی دیالکتیک به عنوان روش شناسی جامعه شناختی با راهنمایی پرفسور هربرت بلومر و مشاوره پرفسور کمپیزی (جامعه شناس کنش متقابل گرایی نمادی) و پرفسور اشمیگی (فیلسوف) به انجام رسانیدم، در همین ایام موفق به دریافت مجوز تدریس در دروس نظریه های جامعه شناسی از سوی هربرت بلومر شدم. علاوه بر این، کارهای پژوهشی دیگری نظیر تحلیل نظریه تضاد و اجتماعی شدن را طی دوره ی دکتری زیر نظر مستقیم پرفسور بلومر به انجام رسانیدند و به بازسازی تلفیقی نظریه بلومر و اریک فرم در اجتماعی شدن نایل شدم، که به تایید و امضای استاد بلومر نیز رسید، تلفیقی که رساله پایان نامه دکتری من تنها سند آنست.»

برخی آثار قلمی او در حوزه کتاب به شرح زیر است:
درآمدی بر مکاتب و نظریه های جامعه شناسی، 1371، چاپ پنجم 1383 نشر مرندیز
جامعه شناسی در شرق باستان چاپ اول 1381 نشر بهمن cmsd
جامعه شناسی در غرب باستان چاپ اول 1382 نشر بهمن cmsd
جامعه شناسی متفکرین مسلمان چاپ اول 1383 نشر بهمن cmsd
جامعه شناسی عرفای مسلمان چاپ اول 1386 نشر بهمن cmsd
جامعه شناسی نظری، 1382، چاپ دوم 1386 نشر بهمن cmsd
نظریه های جامعه شناسی، ویژه دوره کارشناسی، چاپ اول 1387، نشر مرندیز
هربرت بلومر و کنش متقابل نمایی، نگاه اول، بهار 88
جامعه شناسی پیشقراول در غرب جدید چاپ اول 1381 چاپ دوم زیر چاپ بهار 88
کتاب های خارج از چاپ: جامعه شناسی در ادیان، 1373، جامعه شناسی تاریخی اسلامی، 1378، جامعه شناسی نظری اسلام، 1379

216216

آیین نکوداشت استاد حسین ابوالحسن تنهایی / رونمایی از کتاب «تفسیرگرای پرگمتیست»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیین نکوداشت استاد حسین ابوالحسن تنهایی / رونمایی از کتاب «تفسیرگرای پرگمتیست»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیین نکوداشت استاد حسین ابوالحسن تنهایی / رونمایی از کتاب «تفسیرگرای پرگمتیست»"، کلیک کنید.