اولین دانشکده هنر در عربستان افتتاح شد

به گزارش cmsd، این اولین دانشکده هنر سعودی مختص آموزش هنر در این کشور به شمار می رود که از طریق مشارکت استراتژیک با دانشگاه ملک سعود راه اندازی می شود.

این دانشکده با سه بخش جدید هنرهای طراحی، نمایشی و تجسمی راه اندازی شده و این اقدام وزارت فرهنگ سعودی بیانگر همکاری فرهنگی و علمی مداوم بین وزارتخانه های سعودی با دانشگاه ملک سعود و سایر دانشگاه های معتبر ملی این کشور است.

به گزارش العربیه دانشکده هنر روز گذشته طی مراسمی در سالن تیاتر دانشگاه ملک سعود با حضور حامد بن محمد فایز معاون وزیر فرهنگ، دکتر بدران العمر رییس دانشگاه و جمعی از دانشجویان علمی و فرهنگی در رشته های طراحی، علوم گرافیک، مد و جواهرات، هنرهای نمایشی از قبیل تیاتر، سینما، موسیقی و هنرهای تجسمی مانند علوم چاپ، طراحی، مجسمه سازی و خوشنویسی عربی، افتتاح شد.

در این راستا، وزارت فرهنگ و ارگان های وابسته به آن با ارایه گروه های علمی متخصص در رشته های مختلف هنری به این دانشکده، از قبیل تهیه طرح های مطالعاتی برای اعضای هییت علمی و همچنین ارایه برنامه های آموزشی برای دانشجویان دختر و پسر در رشته های هنری، جهت تامین نیازهای احتمالی مورد نیاز این دانشکده کمک خواهد کرد.

رشد فرهنگی

راه اندازی دانشکده هنر بیانگر علاقه و اهمیت ویژه ای که شاهزاده بدر بن عبدالله بن فرحان، وزیر فرهنگ سعودی برای آموزش هنر قایل است.

همچنین راه اندازی این دانشکده در رشد و توسعه بخش فرهنگی برنامه چشم انداز سعودی 2030 تاثیر مهمی خواهد داشت.

هدف وزارت فرهنگ از مشارکت با دانشگاه ملک سعود، ایجاد مسیرهای آموزشی تخصصی در زمینه های فرهنگی و هنری است که به رفع نیاز بخش فرهنگی به کادر ملی واجد شرایط کمک می کند.

وزارت فرهنگ و دانشگاه ملک سعود با راه اندازی این پروژه هنری برای پیشبرد بخش فرهنگی سعودی و اجرای استراتژی توسعه توانمندی های فرهنگی و همچنین دستیابی به اهداف استراتژی ملی فرهنگی طرح چشم انداز 2030 پادشاهی عربی سعودی تلاش می کنند.

311311

اولین دانشکده هنر در عربستان افتتاح شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین دانشکده هنر در عربستان افتتاح شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین دانشکده هنر در عربستان افتتاح شد"، کلیک کنید.