چینی ها پل خلیج فارس را می سازند

چینی ها پل خلیج فارس را می سازند

آفتاب نیوز :

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در مورد منابع لازم برای اجرای پل خلیج فارس گفت: رییس جمهوری دستور تامین منابع از بودجه عمومی و از محل تهاتر نفت را داده است و تلاش داریم ظرف 3 سال آینده این پروژه را به بهره برداری برسانیم. مذاکراتی هم با پیمانکاران چینی داشتیم و قرار بر این است که این پروژه جزو پروژه های فاینانس و خط اعتباری ایران و چین باشد.

حجت عبدالملکی در جمع خبرنگاران درباره اهمیت اجرای پروژه پل خلیج فارس اظهار داشت: همه مطالعات برای ساخت پل خلیج فارس که منطقه آزاد قشم را به سرزمین اصلی متصل می کند، انجام شده است.

وی درباره اینکه گفته می شود منابع برای اجرای پل خلیج فارس وجود ندارد و از این رو ساخت این پروژه صرفه اقتصادی ندارد و آیا طرح جدید برای تامین منابع ساخت این پروژه در نظر گرفته شده است، گفت: باید منابع برای این پروژه تامین شود و بخشی از منابع را منطقه آزاد قشم تامین می کند و رییس جمهوری دستور تامین منابع از بودجه عمومی و از محل تهاتر نفت را داده است و تلاش داریم ظرف 3 سال آینده این پروژه را به بهره برداری برسانیم. مذاکراتی هم با پیمانکاران چینی داشتیم و قرار بر این است که این پروژه جزو پروژه های فاینانس و خط اعتباری ایران و چین باشد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه این پروژه حتما باید به اجرا برسد، ادامه داد: هر کسی که در اصل پروژه تصمیم ایجاد می کند یا منافع ملی را نمی شناسد یا اینکه نیات دیگری دارد، باید توجه داشته باشیم که تمام پروژه های حمل و نقل در جنوب کشور به ویژه در خلیج فارس به دلیل اینکه برخی از بنادر جنوبی دریای جنوب خلیج فارس را از رونق خارج می کند، احتمال کارشکنی در این پروژه ها وجود دارد از این رو باید مراقب باشیم.

عبدالملکی در پاسخ به این سوال که با حضور چینی ها قرارگاه خاتم الانبیا از پیمانکاری این پروژه حذف می شود، تاکید کرد: قرارگاه همچنان حضور دارد، اما ممکن است که پیمانکاران دیگری از جمله پیمانکاران خارجی به این پروژه ورود کنند.

وی درباره میزان منابع مورد نیاز برای ساخت پل خلیج فارس گفت: تقریبا 700 میلیون دلار برای تمام پروژه با تکمیل ریل و بزرگراه ها مورد نیاز است، اما منافع آن برای کشور بسیار بالا است.

چینی ها پل خلیج فارس را می سازند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چینی ها پل خلیج فارس را می سازند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چینی ها پل خلیج فارس را می سازند"، کلیک کنید.