امنیت کامل در مرزهای استان ایلام برقرار است – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

امنیت کامل در مرزهای استان ایلام برقرار است - خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

محمدسبحان حسنی در گفت و گو با خبرنگار cmsd با اشاره به اینکه در حوزه مسایل امنیتی و تامین امنیت اقدامات زیادی انجام می شود، افزود: امنیت و آرامش ایجاد شده در جامعه حاصل زحمات افراد زیادی است که در حوزه های مختلف نظامی، انتظامی اطلاعاتی، شورای تامین استان و…کار می کنند و بیشتر اقدامات هم پیشگیرانه و پیش دستانه است.

وی تصریح کرد: با وجود 430 کیلومتر مرزهای استان ایلام جزو امن ترین مرزهای کشور است. حسنی اضافه کرد: کلیت فضای استان یک فضای امن است که حاصل تلاش و همکاری همه نهادها و مردم است، به طور مثال حضور عشایر در مرزهای استان خود عاملی برای امنیت است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام نقش عشایر در امنیت استان و به خصوص دفاع مقدس پررنگ بوده است، افزود: یک هماهنگی بسیار خوبی بین نهادهای امنیتی و اطلاعاتی استان و شورای تامین وجود دارد. حسنی بیان کرد: طرح های بسیار خوبی در حوزه عمرانی مرزهای استان به خصوص در حوزه راهسازی و انسداد در حال اجرا است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با اشاره به هوشمندسازی انسداد مرزها در استان، اظهار کرد: بحث دیپلماسی مرزی جزو اولویت های استان است و با توجه به هم مرز بودن با سه استان، برای توسعه روابط اقدامات خوبی انجام شده است.

حسنی عنوان کرد: کاملاً بر مرزهای استان اشراف اطلاعاتی وجود دارد و موارد قاچاق به خصوص اسلحه در کمترین زمان کشف شده است.

وی گفت: تامین امنیت در مرز مهران در زمان اربعین با این حجم زوار باعث شده این مرز به عنوان مرز اول کشور برای تردد زوار شناخته شود. وی افزود: امنیت یکی از نیازهای اساسی در جامعه است، تمام فعالیت های اقتصادی در استان و مرز مهران متاثر از امنیت مطلوب است.

حسنی اضافه کرد: مرز مهران رتبه اول در بین گمرکات هم مرز با عراق از نظر صادرات کالا است.

وی گفت: در همین دولت 20 میلیارد تومان به روستاهای در شعاع 20 کیلومتری مرز استان ناشی از فروش سوخت در استان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: به زودی فاز دوم سوخت مرزی به روستای مرزی در استان پرداخت می شود. وی اظهار کرد: در همین دولت بخش زیادی از روستاهای مرزی استان از نعمت گاز، برق و آب برخوردار شده اند.

وی با بیان اینکه در حوزه مشارکت های اجتماعی نقش سازمان های مردم نهاد مهم و تاثیرگذار است، افزود: در استان ایلام شاهد بیش از 220 سازمان مردم نهاد فعال در بخش های مختلف هستیم.

امنیت کامل در مرزهای استان ایلام برقرار است – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امنیت کامل در مرزهای استان ایلام برقرار است – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امنیت کامل در مرزهای استان ایلام برقرار است – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.