متاهل ها خوشحال ترند یا مجردها؟

متاهل ها خوشحال ترند یا مجردها؟

آفتاب نیوز :

جاناتان راتول، اقتصاددان ارشد موسه گالوپ می گوید: «هر طور که این داده ها را تحلیل کنیم، می بینیم که ازدواج مزایای قابل توجه و چشمگیری از نظر ارزیابی زندگی افراد دارد.»

به گزارش مجله cmsd، از سال 2009 تا 2023، از 2.5 میلیون بزرگسال در ایالات متحده پرسیده شده است که زندگی فعلی خود را چطور ارزیابی می کنند؛ با این معیار که 0 بدترین امتیاز ممکن و 10 بالاترین امتیاز است. سپس از پاسخ دهندگان پرسیده شد که انتظار دارند سطح خوشبختی آن ها طی پنج سال آینده چقدر باشد.

بر اساس این نظرسنجی، برای اینکه فردی رو به رشد در نظر گرفته شود، باید زندگی فعلی خود را 7 یا بالاتر ارزیابی کند و انتظار داشته باشد آینده خود را 8 یا بالاتر برساند.

در طول این نظرسنجی، افراد متاهل با دامنه ای از 12٪ تا 24٪ بسته به سال به طور مداوم سطح خوشبختی خود را بالاتر از همتایان مجرد خود گزارش کرده اند.

این شکاف حتی زمانی هم وجود داشت که محققان عواملی همچون سن، نژاد، قومیت، جنسیت و تحصیلات را نیز تفکیک کردند.

تحصیلات عاملی اثرگذار برای خوشبختی است، اما داده ها نشان داد که بزرگسالان متاهلی که حتی دیپلم ندارند، زندگی خود را نسبت به بزرگسالان مجرد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مطلوب تر ارزیابی می کنند.

بردفورد ویلکاکس، استاد جامعه شناسی و مدیر پروژه ملی ازدواج در دانشگاه ویرجینیا می گوید: «چیز هایی مانند نژاد و سن و جنسیت و تحصیلات اهمیت دارند. اما به نظر می رسد ازدواج نسبت به آن عوامل، اهمیت بیشتری دارد.»

او اضافه کرد: «ما موجودات اجتماعی هستیم و همانطور که ارسطو گفته است، ما برای ارتباط برقرار کردن ساخته شده ایم.»

تفاوت در نحوه ی انتخاب همسر در حال حاضر

ایان کرنر، مشاور و درمانگر خانواده و کارشناس روابط می گوید: «طی ده سال گذشته، من در کارم متوجه تغییر تدریجی معیار های انتخاب همسر از “عاشقانه” به “همراه بودن” شده ام. یعنی مردم همسرانی را انتخاب می کنند که شبیه به بهترین دوست هایشان هستند نه صرفا عشق زندگیشان.»

او اظهار داشت: «اگرچه این کار ممکن است منجر به بروز مشکلاتی درخصوص جذابیت زوجین برای هم شود، اما به این معنی است که این افراد بر اساس ویژگی هایی که احتمالاً منجر به ثبات و رضایت بلندمدت می شود، همسر خود را انتخاب می کنند.»

دکتر مونیکا اونیل، روان شناس می گوید: «مفهوم تعهد به معنای تجربه پیوند با شخص دیگر است؛ و در بهترین حالت، به معنای پیوند با کسی است که پایگاهی امن و مطمین برای شما در مواجهه با هر مشکلی باشد.»

آیا برای خوشحال تر بودن باید ازدواج کنم؟

اگرچه از این داده ها می توانیم نتایج مهمی بگیریم، اما نمی توان با قطعیت به این سوال جواب داد که آیا ازدواج دلیل افزایش سطح خوشبختی است یا نه. کیفیت ازدواج ها می تواند بر اساس شرایط فردی، تغییرات اجتماعی و دیدگاه های فرهنگی نسبت به ازدواج متفاوت باشد.

به عنوان مثال، داده ها نشان می دهند در جوامعی که ازدواج اغلب یک ضرورت عملی است، در مقایسه با جوامعی که افراد احساس می کنند قادر به انتخاب شریک خود هستند، اثر کمتری بر خوشبختی دارد؛ و بودن در یک ازدواج ناخوشایند باعث نمی شود شما در مجموع احساس بهتری نسبت به زندگی تان داشته باشید. احتمالا کسانی که ازدواج ناخوشایندی دارند، کمتر از افراد مجرد خوشحال هستند.

چه متاهل باشید و چه مجرد، می توانید با برقراری ارتباط خوب در مورد تعهداتی که نسبت به یکدیگر دارید، شانس خود را برای داشتن رابطه ای شاد بهینه کنید.

متاهل ها خوشحال ترند یا مجردها؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "متاهل ها خوشحال ترند یا مجردها؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "متاهل ها خوشحال ترند یا مجردها؟"، کلیک کنید.