تیم ملی قطر قهرمان جام ملت های هجدهم شد/ شگفتی اردن کامل نشد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار cmsd، تیم های ملی فوتبال قطر و اردن در مرحله فینال هجدهمین دوره جام ملت های آسیا شنبه 21 بهمن ماه از ساعت 18:30 در ورزشگاه «لوسیل» قطر با قضاوت «نینگ ما» چینی به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه 3 بر یک به پایان رسید تا قطر برای دومین سال پیاپی قهرمان جام ملت های آسیا شود.

ترکیب تیم ملی فوتبال قطر: مشعل برشام، لوکاس مندس، علی مختار، طارق سلمان، محمد وعد، حسن الهیدوس (53- عبدالعزیز حاتم)، احمد فتحی، جاسم ابوالسلام (53- علی اسدالله)، یوسف عبدالرزاق (63- اسماعیل محمد)، المعز علی عبدالله و اکرم عفیف

ترکیب تیم ملی فوتبال اردن: یزید ابولیلا، نصیب، یزان العرب، الاجالین، احسان حداد، ال راشدان، الروابده، محمود المردی، موسی التماری، یزان النعیمات و اولوان

بازی پایاپای قطر و اردن در دقایق ابتدایی بازی

دو تیم بازی را پایاپای آغاز کردند و از همان ابتدای بازی کار را در میانه میدان مدیریت کردند تا بتوانند تاکتیک های خود را در زمین اجرا کنند. در دقیقه 9 بازی بازیکنان تیم ملی قطر صاحب موقعیت بسیار خوبی شدند اما شوت کم جان اکرم عفیف آرام در آغوش ابولیلا دروازه بان اردن آرام گرفت.

در ادامه بازیکنان اردن بودن که حملات متعددی را روی دروازه قطر تدارک دیدند که روی همین حملات یزان نعیمات بازیکن تیم ملی اردن پشت محوطه قطر صاحب توپ شد و شوت سنگینی را روانه دروازه قطر کرد که مشعل برشام دروازه بان عنابی ها آن را cmsd کرد و مانع گلزنی اردنی ها شد.

اولین گل قطری ها از روی نقطه پنالتی

حملات بازیکنان قطری به روی دروازه اردن ادامه داشت و اکرم عفیف روی حرکت انفرادی خود وارد محوطه جریمه اردن شد و همین حرکت پا به توپ بودن عفیف مدافعان تیم ملی اردن را مجبور کرد تا در دقیقه 22 روی او خطا کنند و یک ضربه پنالتی به سود قطری ها اعلام شد.

اکرم عفیف پشت این توپ ایستاد و با یک ضربه فنی بغل پا توپ را به سمت راست دروازه بان اردن زد تا گل اول قطر در فینال به ثمر برسد.

قطر با هتریک اکرم عفیف به قهرمانی رسید/ شگفتی اردن کامل نشد
خوشحالی اکرم عفیف پس از گل اول قطر

دروازه بانی که ناجی دروازه اردن شد

قطری ها که می خواستند در همان نیمه اول کار را تمام کنند حملات خود را ادامه دادند و در دقیقه 33 صاحب ضربه کرنر شدند که ارسال خطرناک اکرم عفیف را لوکاس مندس با ضربه سر به سمت دروازه اردن زد که ابولیلا دروازه بان اردنی ها توپ را از زیر طاق بیرون کشید و به کرنر فرستاد.

مصدومیت عجیب اکرم عفیف در دقایق پایانی نیمه اول

در دقیقه 47 این دیدار اکرم عفیف دچار مصدمیت شد و به به دلیل اینکه نمی توانست به بازی ادامه دهد او را با برانکارد به بیرون منتقل کردند اما پس از چند دقیقه به زمین بازی برگشت و همه را به دلیل مصدمیتش متعجب کرد.

تلاش بی حاصل بازیکنان اردن

بازیکنان تیم ملی فوتبال اردن که نمی خواستند بازنده به رختکن بروند دست به حملات پی در پی زدند اما دفاع مستحکم قطری ها این اجاره به آنها نداد تا گل مساوی را به ثمر برسانند تا بازی با نتیجه یک بر صفر در نیمه اول به پایان برسد.

نیمه دوم متفاوت برای اردنی ها

بازیکنان اردن نیمه دوم این دیدار را متفاوت آغاز کردند و از همان دقایق ابتدایی کار هجمومی را در دستور کار قرار دادند تا گل تساوی را به ثمر برسانند. حمله شاگردان حسین عموتا به روی دروازه قطر ادامه داشت و در دقیقه 58 کرنر ارسالی بازیکنان اردن را یزان العرب با یک ضربه چکشی توپ را روانه دروازه قطر کرد که مشعل برشام با یک واکنش زیبا مانع گلزنی اردنی ها شد.

چند دقیقه بعد باز هم این اردنی ها بودند که با حمله به سوی دروازه قطر صاحب موقعیت گلزنی شدند که ضربه نمایشی با پشت پای علی اولوان به شکل خطرناک از کنار دروازه قطر به بیرون رفت.

قطر با هتریک اکرم عفیف به قهرمانی رسید/ شگفتی اردن کامل نشد

گل مساوی و بازگشت اردنی ها به بازی

فشار تیم ملی اردن به روی دروازه قطری ها ادامه داشت تا این که در دقیقه 67 ارسال توپ از سمت راست به روی دروازه قطر را یزان نعیمات با یک کنترل زیبا و شوت پای چپ تو پ را به سمت راست دروازه قطر زد تا توپ به تور دروازه قطر سنجاق شود.

باز هم پنالتی باز هم اکرم عفیف

قطری ها که نمی خواستند به راحتی جام را از دست بدهند دست به ضدحمله زدند و این بار اسماعیل محمد بود که با ورود به محوطه جریمه اردن مدافعان این تیم را مجبور به خطا کردند که داور این دیدار به کمک VAR برای بار دوم پنالتی را به سود قطری ها اعلام کرد. تا اکرم عفیف در دقیقه 73 دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند.

هتریک پنالتی ها و اکرم عفیف

در دقیقه 92 ضد حمله قطری ها باعث شد اکرم عفیف با دروازه بان اردنی ها تک به تک شود. زیرکی و تکنیک اکرم عفیف باعث شد تا دروازه بان VAR خطای پنالتی برای قطر اعلام کرد تا اکرم عفیف ستاره بی چون و چرای قطری ها در دقیقه 5 90 گل سوم قطر را به ثمر برساند و قهرمانی این تیم را مسجل کند.

تیم ملی قطر قهرمان جام ملت های هجدهم شد/ شگفتی اردن کامل نشد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیم ملی قطر قهرمان جام ملت های هجدهم شد/ شگفتی اردن کامل نشد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیم ملی قطر قهرمان جام ملت های هجدهم شد/ شگفتی اردن کامل نشد – خبرگزاری cmsd | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.