عزت و سربلندی ملت ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری مدبّرانه امامان انقلاب است

بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

عزت و سربلندی ملت ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری مدبّرانه امامان انقلاب است

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای به مناسبت یوم الله 22 بهمن ضمن تبیین دستاورد های انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای  (مدّظله العالی) و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان گلگون کفن ایران اسلامی، از مردم بصیر، هوشیار و با غیرت ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور حماسی، انقلابی و پرشور و دشمن شکن خود در صحنه نمایش حماسه حضور و وحدت ملی در آوردگاه یوم الله 22 بهمن، بار دیگر با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (قدّس سره) و شهدای والامقام تجدید میثاق کنند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری cmsd، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای به مناسبت یوم الله 22 بهمن ضمن تبیین دستاورد های انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای  (مدّظله العالی) و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان گلگون کفن ایران اسلامی، از مردم بصیر، هوشیار و با غیرت ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور حماسی، انقلابی و پرشور و دشمن شکن خود در صحنه نمایش حماسه حضور و وحدت ملی در آوردگاه یوم الله 22 بهمن، بار دیگر با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (قدّس سره) و شهدای والامقام تجدید میثاق کرده و با لبیک به دعوت مقام معظم رهبری (مدّظله العالی) روایتگر برگ زرینی دیگر بر درخت تنومند انقلاب اسلامی ایران باشند.

مشروح این بیانیه به شرح ذیل است:

بسمِ اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ

بیست و دوم بهمن متعلق به ملّت ایران است، متعلق به امام بزرگوار است، متعلق به شهداست، متعلق به آن روح و معنای حقیقی انقلاب اسلامی است، مال ملّت است؛ دشمن می خواهد این ثروت عظیم و ذخیرهٔ عظیم ملی را متزلزل کند، ضعیف کند. شما با تمام قوا ان شاءالله باید در صحنه باشید و عاقلانه و مدبّرانه حرکت کنید. ملّت هم – بدانید – دلبند و دلبسته به همین شعار های اساسی انقلاب است. امروز در دنیا عزت ملت ایران، عظمت ملت ایران – که دشمن هم به آن اقرار می کند – به برکت همین انقلاب و این حضور مردمی است؛ و ملت ایران این را از دست نخواهند داد.
مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)

چهل و پنج سال پیش، مردم بزرگ و آزادی خواه ایران اسلامی با شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و با رهبری مدبّرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (قدّس سره)، رژیم استبداد را ریشه کن و دست استکبار را از این کشور کوتاه کردند تا مسیر عزّت و سرافرازی را طی کنند و اکنون چهل و پنج سالگی رویدادی را تجربه می کنیم که اعجاز شکوهمندی در تاریخ معاصر با نام «انقلاب اسلامی ایران» را خلق کرده و تاریخِ این کشور را دستخوش تحول کرد؛ درست، بر خلاف راه و روش سلاطینِ جور، که سال ها بر ملّت بزرگ ما تحمیل کرده بودند و حاصلش چیزی جز استبداد، استعمار، تاراج و از بین بردن عزت ایران و ایرانی نبود.

وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 با که با عنایت خداوند متعال، رهبری خردمندانه حضرت امام خمینی (قدّس سره)، مبارزات ملت سلحشور و متعهد ایران و خون پاک شهدا به پیروزی رسید، چیزی بر خلاف خواست و اراده قدرت های استعماری بود و درحالی که کشور هایی مانند آمریکا در ایران مستشاران عالی رتبه در امور نظامی و سیاسی ایران داشتند و پایگاه های نظامی کشور در اختیار آنها و مردان سیاست نیز وابسته به آنها بودند، در برابر موج عظیم به پا خواسته از جانب ملّت ایران راهی جز تسلیم نداشتند و حمایت های آنان برای بقای رژیم سرسپرده پهلوی ناکام و بی فایده ماند که این مسیله خود نشان از عزّت و شکوه ملّت مسلمان و آزاده ایران اسلامی دارد.

وقوع انقلاب اسلامی، پایگاه امن استعمارگران و اشغالگران این خاک پاک را تبدیل به کابوس آنها کرد و اراده قاطع لشکریانِ خدایِ رحمان که متکی به معنویت، عقلانیت و عدالت، بر حاکمیتِ دینِ خداست، خانه های عنکبوتی شان را ویران و نابود ساخت. اما دشمنان ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب هیچ گاه از مقاصد پلیدشان دست نکشیدند و ملّت ایران همواره شاهد توطیه های شوم دشمنان این مرزوبوم بوده و هستند؛ تحمیل 8 سال جنگ، بمب گذاری، ترور و به شهادت رساندن دانشمندان و دلسوزان نظام و انقلاب و مردم بی گناه از یک سو و دسیسه ها و تحریم های ظالمانه علیه ملّت ایران و نقشه های شوم از سوی دیگر، تنها بخشی از جنایت های آشکار دشمنان در برابر مردم ایران که خواستار استقلال و آزادی هستند به شمار می رود و دشمنان این آب وخاک پس از گذشت چهل و پنج سال از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان ذرّه ای از دشمنی شان کم نشده و به هر بهانه ای سعی در القای روحیه یاس و ناامیدی در قلوب بیدار ملّت بزرگ ایران دارند که البتّه چنان گذشته بیهوده و بی فایده خواهد بود و مردم ایران اسلامی همواره نشان داده اند که در مقابل دشمنان مانند کوه پابرجا بوده و به وفای با عهدشان با آرمان های انقلاب اسلامی استوار هستند.

امروز شاهد هستیم جمهوری اسلامی ایران، با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، به کشوری مستقل و مقتدر در ساحت های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و … تبدیل شده است که منشا تحولات عظیم و اثرگذار در جهان به شمار رفته و معادلات منطقه ای و فرا منطقه ای بدون در نظر گرفتن نقش جمهوری اسلامی ایران بی معناست و درواقع ایران اسلامی به عنوان الگوی مردم سالاری دینی، سرلوحه و الگوی آزادی خواهانی است که آرمان آنها رهایی از اسارت نظام سلطه جهانی بوده و قصد سازش با تمدن مادی عصر حاضر را ندارند.

عزت و سربلندی ملت ایران که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری مدبّرانه امامان انقلاب به دست آورده، از مهم ترین دستاورد ها برای مردم بوده و البته در کنار این دستاورد عظیم، توفیقات فراوانی در حوزه های مختلف حاصل شده است که پیشرفت علمی کشور و دستیابی به قله های علمی که ایران را در برخی از علوم راهبردی در میان 10 کشور اول جهان قرار داده است، رشد و شکوفایی نهاد آموزش عالی و تربیت نیرو های انسانی متخصص برای مشاغل کشور و دانش بنیان شدن فعالیت ها، بخش دیگری از موفقیت های انقلاب است که آمار های این حوزه با قبل از پیروزی انقلاب قابل قیاس نبوده به نحوی که دشمنان این نظام مقدّس را نیز مجبور به اعتراف در پذیرش این حقیقت ها کرده است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی که از برکات امام راحل عظیم الشان و مولود انقلاب اسلامی است به مثابه نهادی سیاست گذار در عرصه های علم و فناوری، فرهنگی و اجتماعی، تعلیم و تربیت و خانواده و زن به شمار می رود که همواره از پیشگامان این حرکت عظیم و مشحون از تجارب و پیشرفت های ارزشمند حاصل از عمل به این چنین ریل گذاری های هوشمندانه و عزت آفرین است و با تمام وجود و توان، مشتاقانه در مسیر سرعت بخشیدن به دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی گام برمی دارد.

فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت خوبی برای مرور دستاورد های این واقعه مهم تاریخی در حوزه های مختلف است. هر چه از بهمن 57 فاصله می گیریم، اهمیت بررسی موضوع دستاورد های انقلاب اسلامی و اهمیت بیان پیشرفت ها در تمام حوزه بیشتر می شود. از به دست آوردن استقلال سیاسی و آزادی، افزایش آگاهی های مردم و مشارکت سیاسی آنها و پایداری در هشت سال دفاع مقدس که بگذریم، در عرصه های مختلف نیز قله هایی را فتح کرده ایم که بیش از همه بیانگر تفکری انقلابی است چراکه جوانان ایران اسلامی توانسته اند با وجود 4 دهه تحریم ظالمانه، تهدید را به فرصت تبدیل کنند تا ایران در بسیاری از عرصه های علم و فناوری در رتبه های نخست جهانی بایستد. از جمله دستاورد هایی که می توان به عنوان دستاورد های علمی قابل توجه به آنها اشاره کرد؛ کسب رتبه هفتم داروسازی در جهان، رتبه هفتم جهان در تولید نانو دارو و رتبه چهارم دنیا در علم نوین نانو، دومین کشور تولیدکننده دارو های نوترکیب هموفیلی فاکتور 7 و 8 در دنیا، حضور در جمع 5 کشور سازنده لیزر های پرتوان در جهان، رتبه چهارم دنیا در تولید علوم درمان ناباروری، رتبه پانزدهم جهان در چشم پزشکی، سکوی چهارم جهان در علم رباتیک، توان تولید سازه های بزرگ دریایی و کسب رتبه سیزدهم صنایع دریایی جهان و… که در پرتو سیاست گذاری های دقیق، صحیح، به هنگام و کارآمد و توجه به ظرفیت بالای عرصه های علمی و آموزشی کشور و اعتماد به نیروی جوان متعهد و متخصص است.

بدون تردید این موفقیت ها و سربلندی ها، مرهون رهبری الهی بزرگ مرد تاریخ و بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران؛ حضرت امام خمینی (قدّس سره) و در ادامه آن رهبری خلف صالح ایشان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) است و به برکت خون سرخ شهیدان، مقاومت مردم سربلند ایران تا رسیدن به قله های رفیع عزت و اقتدار ادامه خواهد داشت.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی همگام با آحاد ملّت شریف ایران اسلامی، امروز و در آستانه فرارسیدن جشن بزرگ پیروزی انقلاب، بار دیگر بر وحدت، همدلی، امید و باور توان ملی در سایه سار فرهنگ غنی اسلامی ایرانی تاکید داشته و ضمن تجدید بیعت با رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای عزیز (مدّظله العالی) و با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان گلگون کفن ایران اسلامی، از مردم بصیر، هوشیار و با غیرت ایران اسلامی دعوت می نماید تا با حضور حماسی، انقلابی و پرشور و دشمن شکن خود در صحنه نمایش حماسه حضور و وحدت ملی در آوردگاه یوم الله 22 بهمن، بار دیگر با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (قدّس سره) و شهدای والامقام تجدید میثاق نموده و با لبیک به دعوت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) روایتگر برگ زرینی دیگر بر درخت تنومند انقلاب اسلامی ایران باشند.

عزت و سربلندی ملت ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری مدبّرانه امامان انقلاب است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عزت و سربلندی ملت ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری مدبّرانه امامان انقلاب است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عزت و سربلندی ملت ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری مدبّرانه امامان انقلاب است"، کلیک کنید.