برگزاری جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بورکینافاسو

برگزاری جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بورکینافاسو

جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت چهل وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در کشور آفریقایی بورکینافاسو برگزار شد.

به گزارش cmsd، جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت چهل وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در «واگادوگو» به میزبانی مجتبی فقیهی سفیر کشورمان و با حضور آقای کیلم دوتامبلا نخست وزیر بورکینافاسو، سرژ پودا وزیر بازرگانی و صنایع، ژنرال کولیبای وزیر دفاع و کهنه سربازان، خانم استلا ال دین قایم مقام وزیر خارجه، جمعی از سفرای خارجی و روسای سازمان های بین المللی، مقامات سنتی وقبایلی پایتخت و دیگر مدیران ارشد دولتی و بخش خصوصی برگزار شد.      
    
براساس اعلام سفارت ایران در بورکینا فاسو، در این برنامه مجتبی فقیهی سفیر ایران طی سخنانی راز ماندگاری و قدرتمند تر شدن مداوم جمهوری اسلامی ایران را طی 45 سال گذشته، استقلال در فلسفه سیاسی و ملی کردن اندیشه سیاسی ایرانی مبتنی بر شریعت اسلام و مردم سالاری دانست و یادآور شد: قرض گرفتن اندیشه و نظام سیاسی از دیگران هرگز موجب قدرت نشده و  کشور وارد کننده اندیشه را تابع همیشگی فرهنگ و سیاست کشور صادر کننده می کند.

خانم استلا ال دین کابوره، وزیر نماینده مسیول امور خارجه (قایم وزیرخارجه ) که در این جشن حضور داشت، در سخنرانی خود اظهار کرد که دو کشور روابط دوستی و همکاری “عالی” را بر اساس مشارکت “مثمر” و احترام به حاکمیت حفظ می کنند.

این مقام ارشد بورکینایی تصریح کرد: برای ما ایران الگوی حاکمیت و مقاومت است. ما باید از شجاعت و مقاومت او در مواجهه با شرایط دشوار بین المللی که بر تهران تحمیل شده بود درس بگیریم.

وی افزود: ما همچنین باید از مبارزه جمهوری اسلامی ایران برای حفظ ارزش هایش درس بگیریم، در دنیایی که هر روز تحت آزار و اذیت تاثیرات خارجی قرار می گیریم.

پایان خبر cmsd

برگزاری جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بورکینافاسو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بورکینافاسو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بورکینافاسو"، کلیک کنید.