«سنتکام» مدعی هدف قراردادن چندین موشک در یمن شد

«سنتکام» مدعی هدف قراردادن چندین موشک در یمن شد

به گزارش cmsd ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) روز پنجشنبه اعلام کرد نیروهای یمن چندین موشک بالستیک ضدکشتی به سمت جنوب دریای سرخ و خلیج عدن شلیک کرده اند.

به نقل از پایگاه خبری بارونز، ارتش ایالات متحده روز پنجشنبه تایید کرد که نیروهای این کشور حملات متعددی را علیه سیستم های موشکی نیروهای یمنی ترتیب داده اند و مدعی شد «حوثی ها» (انصارالله یمن) آماده حملاتی می شود که نیروی دریایی و کشتی های تجاری ایالات متحده را تهدید می کند.

بر اساس این گزارش، در بیانیه صادر شده از سوی سنتکام در شبکه اجتماعی ایکس، اواخر چهارشنبه به وقت صنعا، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده دفاع شخصی، حمله ای علیه دو موشک کروز ضد کشتی متحرک نیروهای یمنی انجام دادند که برای شلیک علیه کشتی ها در دریای سرخ آماده شده بودند.

به گزارش ایرنا در اواخر همان شب، نیروهای سنتکام «حمله دومی را علیه موشک کروز حمله زمینی متحرک حوثی که آماده پرتاب بود» انجام دادند.
خبرگزاری آنادولو نیز روز پنجشنبه در گزارشی نوشت: سنتکام می گوید حوثی ها (انصارالله یمن) در تاریخ 6 فوریه (17 بهمن) بین ساعت 01:45 بامداد تا 04:30 بعد از ظهر به وقت محلی عربستان سعودی، شش موشک بالستیک ضد کشتی به سمت جنوب دریای سرخ و خلیج عدن شلیک کردند.

این بیانیه مدعی است: سه فروند از این موشک ها به سمت کشتی باری متعلق به یونان با نام «MV Star Nasia» با پرچم جزیره مارشال که در حال عبور از خلیج عدن بود، شلیک شده و این حمله باعث خسارتی جزیی شده و تلفات و زخمی در پی نداشته است.
بر پایه این بیانیه، «یک موشک دیگر در حوالی ساعت 14:00 در نزدیکی این کشتی سقوط کرده و حمله موشکی دیگری به همین کشتی در حوالی ساعت 16:30 توسط ناو جنگی ایالات متحده USS Laboon خنثی شده است.

سه موشک نیز به یک کشتی باری انگلیس با پرچم باربادوس در دریای سرخ شلیک شده اما آسیبی به آن وارد نشده است.»

به گزارش ایرنا، پایگاه های نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق و سوریه از 17 اکتبر (25 مهرماه) هدف حملات پهپادی، راکتی و موشکی قرار گرفته اند. گروههای مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) از جمله در عراق و سوریه و نیز نیروهای یمنی به دنبال اقدام رژیم اسراییل در تلافی عملیات طوفان الاقصی و بمباران نوار غزه و حمایت واشنگتن از این حملات، به ایالات متحده هشدار داده اند که پایگاه های آمریکا در منطقه را مورد هدف قرار خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن نیز متعهد شده اند تا زمانی که رژیم اسراییل، حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد. آنها در عین حال اعلام کرده اند که کشتیرانی در خیلج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

هشتم بهمن ماه 1402 برابر با 28 ژانویه 2024 در یک حمله پهپادی شبانه به یک پایگاه کوچک آمریکایی در اردن، سه سرباز ارتش آمریکا کشته و دهها نفر زخمی شدند.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام 13 بهمن ماه 1402 برابر با دوم فوریه 2024 نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به دستور جو بایدن رییس جمهور این کشور ، ارتش این کشور، حملات هوایی را در عراق و سوریه علیه گروههای مقاومت انجام دادند.

آمریکا و انگلیس با همراهی 8 کشور دیگر، 21 دی ماه جاری برابر با 11 ژانویه 2024 نیز در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، برای نخستین بار پس از جنگ اسراییل علیه غزه به مواضع انصارالله یمن حمله کردند.

شورای امنیت سازمان ملل 20 دی ماه جاری برابر با 10 ژانویه 2024، قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده آمریکا و ژاپن را با شماره 2722 علیه انصارالله یمن درباره حملات در دریای سرخ بدون اشاره به دلیل اصلی این حملات و حمایت های واشنگتن از رژیم اسراییل در بمباران غزه، تصویب کرد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا 18 ژانویه 2024 برابر با 28 دی ماه 1402 در بیانیه ای اعلام کرد واشنگتن بار دیگر جنبش انصارالله یمن را در فهرست گروه های به اصطلاح تروریستی خود قرار داده است و این تصمیم پس از 30 روز اجرایی می شود.

متیو میلر سخنگوی وزرات خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که انصارالله یمن یک گروه «تروریست جهانی ویژه» معرفی خواهد شد و این موضوع از 16 فوریه (27 بهمن ماه 1402) به بعد اجرایی خواهد شد.

310310

«سنتکام» مدعی هدف قراردادن چندین موشک در یمن شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«سنتکام» مدعی هدف قراردادن چندین موشک در یمن شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«سنتکام» مدعی هدف قراردادن چندین موشک در یمن شد"، کلیک کنید.