آخرین میخ! – cmsd

آخرین میخ! - cmsd

تسامح، اختلاف، خیانت و انفجار؛ قصه ای تکراری در عراق که در غیاب یک اراده قوی برای اجرای قانون اساسی بار دیگر بغداد را صحنه جنایتی جدید کرد و یک تن از فرماندهان مقاومت را به شهادت رساند.

به گزارش cmsd، منصوره زالی در یادداشتی با این مقدمه نوشت: شب گذشته آمریکا با دست باز و بدون هیچ مزاحمتی دست به جنایتی تازه در پایتخت عراق زد و یک تن از فرماندهان حشد الشعبی در یک حمله هوایی به شهادت رساند.

درباره اقدام شب گذشته آمریکا در به شهادت رساندن فرمانده  مقاومت بیان چند نکته ضروری است؛

تسامح؛ حشد الشعبی نیروی تحت فرماندهی نخست وزیر عراق است و هرگونه حمله به آن ها به معنای هدف قراردادن نیروی نظامی رسمی این کشور است. اگر دولتمردان عراق در ترورهای قبلی از جمله حملات به پایگاه های حشد الشعبی و فرماندهان مقاومت واکنشی قاطع و یکصدا داشتند یقینا آمریکا هرگز دست به تکرار جنایات خود نمی زد.

اختلاف؛ دودستگی در عراق در سال های اخیر بین جریان های سیاسی افزایش یافته است و همین موضوع راه را برای سوء استفاده آمریکا در ادامه تجاوزات خود در عراق باز گذاشته است. تنوع و ترکیب  قومیتی و مذهبی در عراق و منافع متضاد و مطامع آن ها در کنار دمیدن آمریکا در آتش اختلاف میان عراقی ها کار را به جایی رسانده که برخی جریان های سیاسی که اتفاقا هم در دولت، پارلمان و دیگر نهادهای این کشور نیز حضور رسمی دارند به جای دفاع از منافع ملی و تمامیت ارضی این کشور به دنبال منافع حزبی و قومی خود هستند.

خیانت؛ سال ها جنگ و درگیری های طایفه ای و قومی و نیز حضور فعال سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی بیگانه از جمله موساد، سیا، ام آی 6 عراق را به محیطی مناسب برای فعالیت جاسوس ها تبدیل کرده است. ضعف نهادهای اطلاعاتی در کنار خیانت برخی منصوبان و کارکنان نهادهای امنیتی باعث شده اطلاعات رفت و آمد و فعالیت مسیولان ارشد حشدالشعبی به راحتی در اختیار آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار بگیرد که آن ها نیز با خیال راحت دست به ترور فرماندهان مقاومت می زنند.

آنچه که واضح است دولتمردان آمریکایی خود نیز به خوبی می دانند که این کشور دیگر جایی در عراق ندارد اما بر روی همین دودستگی های عراقی ها حساب بازکرده اند و اگر  در روی همین پاشنه بچرخد حتی با وجود مخالفت های مردمی و فعالیت های ضد اشغالگری گروه های مقاومت از جمله حمله به پایگاه های نظامی واشنگتن حمله دیشب به بغداد آخرین جنایت آمریکایی ها در عراق نخواهد بود و آنچه که می تواند ترور این فرمانده مقاومت عراق را به آخرین میخ تابوت حضور نظامی آمریکا در عراق تبدیل کند اولویت دادن به حاکمیت ملی و عمل به قانون اساسی عراق است که حضور نظامی بیگانه در این کشور را برنمی تابد.

پایان خبر cmsd

آخرین میخ! – cmsd

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین میخ! – cmsd" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین میخ! – cmsd"، کلیک کنید.