فرهیختگان مجرم نیست – cmsd

فرهیختگان مجرم نیست - cmsd

سخنگوی هیات منصفه دادگاه های سیاسی و مطبوعاتی گفت: اعضای هیات منصفه دادگاه های سیاسی و مطبوعاتی بعداز جلسه سنگین سه ساعته و استماع اظهارات شاکیان و دفاعیات متهمان، مدیر مسیول و خبرنگار روزنامه فرهیختگان را با اکثریت مطلق آراء مجرم نشناختند.

به گزارش cmsd، اکبر نصراللهی در این باره گفت: اتهام های آقای محمد امین ایمانجانی و  صادق امامی، نشر اکاذیب، افشای اسرار شخصی، تهدید به هتک شرف و انتشار افترا و توهین، موضوع شکایت حامد حجازی، مهدی کاشی، حسین نصرآبادی و چند شاکی دیگر در ماجرای  مجمتع  زیتون بود.

وی افزود: خانم طاهره بهشتی نسب وکیل شکات گفت که صادق امامی در سه فقره مطلب در تاریخ های   14 اسفند 1400 و 18 و 24 فروردین 1401 مطالبی  که در آن از عبارتی مانند زیتون نماد فساد، ماجرای 72 هکتاری اراضی کشاورزی منتشر کردند که مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی است، آقای امامی در کمال بی انصافی اتهاماتی را مطرح کردند که هیج جا ثابت نشده است. طاهره بهشتی نسب وکیل جمعی از شکات، گفت که در 3 گزارش فرهیختگان مطالب کذبی منتشر شده و موکلانم تهدید به انتشار پرونده های کیفری شان شده اند.

وی افزود: اقای سیامک دنیاپیما وکیل دیگر شکات گفته که  در گزارش های فرهیختگان، خبرنگار از منابعی استفاده کرده که دارای عداوت با مجتمع زیتون بوده اند.

مدیر مسیول روزنامه فرهیختگان در دفاعیات خود، با اشاره به رویکرد “روزنامه نگاری تحقیقی”   در پرداخت به موضوعات اجتماعی و محیط زیست گفت که فرهیختگان پیش از این نیز بدون سوءنیت و درایفای وظایف حرفه ای، ملی و انقلابی خود موضوعات مشابه مثل پارک بمو، میانکاله، کولبرها و… را پوشش داده است.

وی ادامه داد: روزنامه فرهیختگان در 14 اسفند 1400 با انتشار گزارشی تحقیقی فرآیند تغییر کاربری مجتمع گردشگری زیتون را پرابهام و دارای فساد خوانده بود. محمد امین ایمانجانی مدیرمسیول روزنامه فرهیختگان و متهم پرونده در دفاعیاتش با ارایه اسنادی همچون گزارش سازمان بازرسی و بازرسی بانک صادرات درباره تخلفات در فرآیند تغییر کاربری و اخذ تسهیلات گفت: «تمام گزارش فرهیختگان براساس اسناد متقن سازمان ها و نهادهای مربوط به موضوع تغییر کاربری بوده که خبرنگار به آنها دست پیدا کرده است. لذا اتهاماتی همچون عداوت و سوءنیت در این گزارش به روزنامه فاقد اعتبار است.

وی افزود: صادق امامی خبرنگار روزنامه به عنوان متهم دیگر پرونده گفت که  همانطور که در گزارش آمده، بنده حدود 40 روز صرف پیگیری موضوع کرده ام. در تغییر کاربری زیتون، فرآیند خلاف قانون طی شده است. مثلا ابتدا ساخت و ساز شده است و سپس مجوز تغییر کاربری صادر شده است که این خلاف قانون است. همچنین مجوزها و عوارض پرداختی، به شیوه درستی صادر و پرداخت نشده است.

سخنگوی هیات منصفه دادگاههای سیاسی و مطبوعاتی در پایان گفت: رای دادگاه رسیدگی به پرونده اتهام آقایان محمد امین ایمانجانی و صادق امامی مدیر مسیول  و خبرنگار فرهیختگان که به ریاست قاضی کریمی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک  برگزار شدند، متعاقبا صادر خواهد شد.
پایان خبر cmsd

فرهیختگان مجرم نیست – cmsd

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرهیختگان مجرم نیست – cmsd" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرهیختگان مجرم نیست – cmsd"، کلیک کنید.