کرملین: ایده ایتلاف نظامی اروپایی بدون آمریکا، چیز جدیدی نیست

کرملین: ایده ایتلاف نظامی اروپایی بدون آمریکا، چیز جدیدی نیست

سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) گفت، ایده ایجاد یک ایتلاف نظامی صرفا اروپایی بدون حضور آمریکا، جدید نیست اما تاکنون اروپا رویکردهای ناتومحور را حفظ کرده است.

به گزارش cmsd، اخیرا رییس ایالت هسن آلمان به بیلد گفته پیشنهاد ایجاد یک ایتلاف دفاعی نظامی اروپایی را بدون حضور آمریکا مطرح کرده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در یک نشست خبری و در واکنش به این پیشنهاد گفت: «یک بعد مستقل سیاست امنیتی»، این یعنی هویت مستقل از نظر تضمین امنیت خود که بیش از یک دهه است در اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گرفته است.

وی افزود: اروپایی ها تاکنون شکست خورده و تاکنون رویکردهای ناتومحور خود را حفظ کرده اند. این ایده اصلا جدید نیست و تا آنجا که ما می دانیم، این بحث ها دایما تکرار می شوند و بی نتیجه می مانند. بنابراین ما فقط آن را تماشا می کنیم.

سخنگوی کرملین در ادامه افزود: حمله نیروهای مسلح اوکراین به یک نانوایی در شهر «لیسیچانسک» در لوهانسک یک اقدام تروریستی وحشتناک بود.

اوکراین سوم فوریه سال جاری میلادی به یک نانوایی حمله کرد که در نتیجه تخریب ساختمان، 40 غیرنظامی زیر آوار گیر افتادند. دستکم 28 تن از جمله یک کودک کشته و 10 تن دیگر نیز زخمی شده اند.

پسکوف همچنین خاطرنشان کرد: غیر ممکن است که این اقدام را چیزی جز عمل تروریستی بخوانیم. حملات مداوم علیه زیرساخت های مدنی مانند همین حمله به نانوایی یک اقدام تروریستی وحشتناک است. برای تضمین این مساله که دیگر چنین اتفاقاتی نمی افتد، حملات ما به طرف اوکراینی ادامه دارند.

سخنگوی کرملین افزود، اگر اروپا از دارایی های مالی روسیه به عنوان حمایت های مالی برای پرداخت بدی ها استفاده کند، این اقدام غیرقانونی است و پیامدهای جدی و طولانی در پی خواهد داشت.

اخیرا روزنامه فایننشال تایمز از قول منابعی معتبر گزارش کرد، کشورهای غربی در حال کار بر روی طرح هایی برای صدور تعهدات بدهی برای کمک به امور مالی اوکراین و استفاده از دارایی های روسیه به عنوان پشتیبانی برای پرداخت این بدهی ها هستند.

سخنگوی کرملین افزود: ما هنوز نمی دانیم که این مطلب چقدر با واقعیت مطابقت دارد و آیا واقعا چنین برنامه هایی وجود دارد یا خیر. البته، مهم است که منتظر برخی اظهارات رسمی در این مورد باشیم. می دانیم که حتی اصلی ترین خبرگزاری ها هم اکنون متاسفانه اشتباهات بسیاری را آگاهانه یا ناخودآگاه مرتکب می شوند. بنابراین، ما منتظر خواهیم بود.

پسکوف افزود: اگر چنین تصمیمی گرفته شود، غیرقانونی خواهد بود و پیامدهای جدی و قضایی برای افرادی که چنین تصمیماتی را اتخاذ می کنند، در پی خواهد داشت.

پایان خبر cmsd

کرملین: ایده ایتلاف نظامی اروپایی بدون آمریکا، چیز جدیدی نیست

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کرملین: ایده ایتلاف نظامی اروپایی بدون آمریکا، چیز جدیدی نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کرملین: ایده ایتلاف نظامی اروپایی بدون آمریکا، چیز جدیدی نیست"، کلیک کنید.