آیا آمریکا در آستانه یک جنگ ابدی دیگر است؟

آیا آمریکا در آستانه یک جنگ ابدی دیگر است؟

به گزارش cmsd به نقل از نشنال اینترست، در پی کشته شدن سه نظامی آمریکایی و حملات هوایی این کشور به مناطقی از عراق و سوریه و همچنین اقدام نظامی واشنگتن در یمن برای حل بحران دریای سرخ همگی زنگ خطر افزایش جنگ در خاورمیانه را دوباره به صدا درآورده است. تجربه سال های گذشته نشان داده مشکلات سیاسی خاورمیانه از غزه گرفته تا لبنان و سوریه و عراق و یمن را نمی توان از طریق نیروی نظامی حل کرد.

در حال حاضر آمریکا و اسراییل گزینه نظامی را انتخاب کرده و حملات صهیونیست ها به نوار غزه با حمایت همه جانبه آمریکا روبرو شده است. علاوه بر هزینه های جنگ غزه و کشته شدن بیش از 26هزار فلسطینی جنگ های دیگری که آمریکا به طور مستقیم در آنها دخالت دارد، کم نیستند.

اسراییل به جز تخریب سیستماتیک غزه و ساکنان آن، هیچ استراتژی سیاسی بلندمدتی در غزه نشان نداده است. مخالفت غرورآمیز نتانیاهو با راه حل دو کشوری، تنها گزینه جنگ بی پایان در غزه را باقی می گذارد. در خارج از غزه، اثرات منطقه ای لشکرکشی اسراییل و آمریکا در حال عمیق تر شدن است. خطر شروع جنگ بین اسراییل و حزب الله لبنان روز به روز افزایش می یابد. اسراییل در روزهای اخیر لفاظی های رزمی خود علیه حزب الله را افزایش داده است. جنگ به راحتی می تواند با همان مشکلی که در جنگ غزه وجود دارد، لبنان را هم درگیر کند.

به گزارش ایرنا دولت بایدن حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه را به طور قابل توجهی افزایش داده است و از زمان شروع جنگ غزه حملات زیادی در عراق و یمن و البته سوریه انجام داده است.

نیروهای آمریکایی مستقر در عراق و سوریه تاکنون بیش از 160 بار از آغاز جنگ غزه مورد هدف قرار گرفته اند که دست کم بر اثر آن 83 نفر مجروح شده اند. نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه بدون هیچ هدف نظامی منسجمی مستقر شده اند و هرچند کاخ سفید حضور 900 نیروی آمریکایی را در سوریه به عنوان بخشی از ماموریت ضد داعش می داند ولی گزارش ها حاکی از این است که در سه ماه گذشته هیچ عملیات نظامی در سوریه صورت نگرفته است.

نیروهای آمریکایی در عراق، که تعداد آنها حدود 2 هزار و 500 نفر است، در ظاهر با هدف آموزش و تقویت دولت این کشور مستقر شده اند.

در جنوب یمن دولت بایدن در حال آماده شدن برای یک کارزار نظامی گسترده تر و بدون پایان علیه حوثی ها بدون اهداف مشخص است و این احتمال وجود دارد که آتش بس شکننده بین عربستان و یمنی ها را از بین ببرد. شخص جو بایدن نیز اعتقاد دارد که حمله به حوثی ها راه حل مناسبی برای رفع تنش در دریای سرخ نیست.

حضور و سیاست های آمریکا در خاورمیانه نه بازدارنده خشونت است و نه باعث ثبات منطقه می شود. در عوض، آنها جنگ را تحریک می کنند. به اعتقاد تحلیلگران نظامی، واشنگتن باید به تبادلات نظامی بی هدف خود با گروه های عراقی و یمنی پایان داده و نیروهای آمریکایی را به خانه بازگرداند.

همراه با این موضوع، آمریکا باید تلاش های بیشتری برای دستیابی به آتش بس در غزه انجام دهد. تا زمانی که جنگ در غزه ادامه دارد، خاورمیانه به سمت جنگ تمام عیار حرکت خواهد کرد.

جنگ های بدون هدف سیاسی فقط منجر به خشونت می شود. اسراییل و آمریکا در حال کشیدن جنگ به دیگر کشورهای خاورمیانه هستند. زمان برای جلوگیری از کشتار بیشتر در غزه و جنگی در سطح منطقه به سرعت در حال سپری شدن است که پیامدهای آن خاورمیانه را آزار خواهد داد و جایگاه آمریکا را تا سال ها بعد تضعیف خواهد کرد.

310310

آیا آمریکا در آستانه یک جنگ ابدی دیگر است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا آمریکا در آستانه یک جنگ ابدی دیگر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا آمریکا در آستانه یک جنگ ابدی دیگر است؟"، کلیک کنید.