علت افزایش نرخ ابتلا به سرطان سینه در زنان

به گزارش cmsd، افزایش نرخ ابتلا به سرطان سینه در زنان جوانتر از 50 سال، متخصصان را متعجب کرده است، اما یک مطالعه جدید اطلاعات جدیدی را ارایه می دهد که می تواند به توقف این روند کمک کند.

cmsd در گزارشی به نقل از مدیسن نت نوشت، محققان گزارش می دهند که افزایش مداوم تشخیص سرطان سینه طی دو دهه گذشته عمدتاً ناشی از هورمون استروژن، که به طور رسمی به عنوان تومورهای مثبت گیرنده استروژن شناخته می شود، است.

دکتر «آتتونجی توریولا»، محقق ارشد و استاد جراحی در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، گفت: «این تحقیق راهی برای شناسایی عوامل محرک این نرخ های افزایش یافته، با هدف یافتن راه هایی برای کند کردن یا معکوس کردن آنها است.»

توریولا در ادامه افزود: «این یافته همچنین می تواند به شناسایی زنان جوانی که در معرض خطر ابتلاء به سرطان سینه زودرس هستند، کمک کند تا با مداخلات در آزمایشات بالینی این خطر در آنها کاهش یابد.»

برای این مطالعه، محققان داده های مربوط به بیش از 217 هزار زن آمریکایی را که بین سالهای 2000 تا 2019 به سرطان سینه مبتلا شده بودند را تجزیه و تحلیل کردند.

به گفته محققان، در سال 2000، میزان سرطان سینه در میان زنان 20 تا 49 ساله حدود 64 مورد سرطان سینه به ازای هر 100000 نفر بود.

داده ها نشان می دهند که در طول 16 سال بعد، این نرخ با سرعت کم حدود 0.24 درصد در سال افزایش یافت و تا سال 2016 به 66 مورد در هر 100000 نفر رسید.

اما پس از سال 2016، خط روند سرطان سینه یک چرخش شیب دار را طی کرد و 3.76 درصد در سال افزایش یافت.

تنها سه سال بعد، در سال 2019، میزان سرطان سینه در میان زنان جوان به 74 مورد در هر 100000 زن رسید.

توریولا خاطرنشان کرد: «برای اکثر زنان، غربالگری منظم سرطان سینه حداقل تا سن 40 سالگی شروع نمی شود، بنابراین زنان جوان تری که مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شوند، معمولاً به تومورهای مراحل بعدی مبتلا می شوند، زمانی که بیماری پیشرفته تر و درمان آن دشوارتر است.»

محققان دریافتند که تومورهای مثبت گیرنده استروژن تقریباً کل افزایش موارد سرطان سینه را تشکیل می دهند.

در واقع، سرطان های سینه که گیرنده استروژن را درگیر نمی کردند، در طول دو دهه مطالعه کاهش یافتند.

توریولا گفت: «ما باید بفهمیم که چه چیزی باعث افزایش خاص تومورهای مثبت گیرنده استروژن می شود. ما همچنین امیدواریم از کاهش تومورهای منفی گیرنده استروژن درس بگیریم. اگر بتوانیم بفهمیم چه چیزی باعث کاهش این میزان می شود، شاید بتوانیم آن را در تلاش برای کاهش یا پیشگیری از انواع دیگر تومورهای سینه به کار ببریم.»

233236

علت افزایش نرخ ابتلا به سرطان سینه در زنان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علت افزایش نرخ ابتلا به سرطان سینه در زنان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علت افزایش نرخ ابتلا به سرطان سینه در زنان"، کلیک کنید.