سقوط واردات نفت هند از روسیه به پایین ترین رکورد 12 ماهه

واردات نفت هند از روسیه در پی تشدید تحریم های غربی، در ژانویه، برای دومین ماه متوالی کاهش یافت و به پایین ترین میزان در یک سال گذشته رسید.

به گزارش cmsd، داده های اولیه رصد کشتی ها نشان داد هند که سومین واردکننده بزرگ و مصرف کننده بزرگ نفت در جهان است، برای جبران کاهش واردات نفت از روسیه، واردات از عراق را افزایش داد.

طبق داده های شرکت مالی LSEG، واردات نفت از روسیه در ژانویه، با 4.2 درصد کاهش، به 1.3 میلیون بشکه در روز رسید. داده های شرکت تحلیل داده ورتکسا، کاهش 9 درصدی واردات، به 1.2 میلیون بشکه در روز را نشان داد.

سرنا هوانگ، مدیر بخش تجزیه و تحلیل منطقه آسیا اقیانوسیه در ورتکسا گفت: کاهش تخفیف نفت روسیه در مقابل نفت خاورمیانه، تحریم های اخیر آمریکا علیه کشتی هایی که نفت روسیه را بالاتر از سقف قیمت گروه هفت حمل می کنند و افزایش حق بیمه نفتکش ها در نتیجه تحولات دریای سرخ، به کاهش جذابیت نفت روسیه برای پالایشگاه های هندی در ماه های اخیر، منتهی شده است. وی افزود: واردات نفت هند از روسیه، در ماه های آینده ممکن است کاهش بیشتری پیدا کند.

پس از توقف واردات نفت روسیه توسط کشورهای غربی بر سر جنگ در اوکراین، هند در سال میلادی گذشته، به عنوان خریدار اصلی نفت روسیه از مسیر دریا که با تخفیف فروخته می شود، ظاهر شد. با این حال، واشنگتن در دسامبر، تحریم هایی را علیه کشتی ها و مالکان کشتی های حامل نفت روسیه که بالاتر از سقف 60 دلار در هر بشکه تعیین شده توسط کشورهای گروه هفت به فروش رفته اند، اعمال کرد. از بانک ها و ارایه دهندگان خدمات خواسته شده است اطمینان حاصل کنند که محموله های نفت روسیه، بالاتر از سقف قیمت گروه هفت، فروخته نمی شوند.

در پی این تحریم ها، چند نفتکش که قرار بود نفت سوکول را به هند تحویل دهند، تغییر مسیر دادند. اما طبق داده های شرکت  LSEG، هند در مقایسه با ژانویه که هیچ محموله ای وجود نداشت، قرار است حداقل پنج محموله نفت سوکول را در فوریه دریافت کند.

بر اساس گزارش رویترز، داده های شرکت LSEG  و گزارش کشتیرانی نشان می دهد قرار بود کشتی جگوار در تاسیسات پالایشگاه خصوصی شرکت «نایارا انرژی» در بندر وادینار در غرب ایالت گجرات در روز پنجشنبه محموله خود را تخلیه کند.

پایان خبر cmsd

سقوط واردات نفت هند از روسیه به پایین ترین رکورد 12 ماهه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقوط واردات نفت هند از روسیه به پایین ترین رکورد 12 ماهه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقوط واردات نفت هند از روسیه به پایین ترین رکورد 12 ماهه"، کلیک کنید.