حملات آمریکا در روز های آتی در خاورمیانه ادامه خواهد داشت

آفتاب نیوز :

این روزنامه آمریکایی بامداد شنبه به نقل از «یک مقام» نوشت که آمریکا ممکن است در روز های آتی حمله به اهداف و تاسیسات گروه های شبه نظامی را گسترش دهد.

نیویورک تایمز با اشاره به اینکه «آمریکا به هیچ هدفی در ایران حمله نکرد» نوشت که واشنگتن تلاش کرد تا پیام بازدارندگی ارسال و در عین حال تنش ها را بادقت کنترل کند.

شبکه خبری سی. ان. ان آمریکا هم به نقل از یک مقام ارشد دولت جو بایدن همزمان با آغاز حملات ارتش این کشور به سوریه و عراق اعلام کرد: هیچ حمله ای به داخل خاک ایران انجام نخواهیم داد.

بایدن بامداد شنبه اعلام کرد: امروز به دستور من، نیرو های نظامی آمریکا به اهدافی در تاسیسات عراق و سوریه که سپاه پاسداران و شبه نظامیان ایران برای حمله به نیرو های آمریکایی از آن استفاده می کردند، حمله کردند.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا بیش از 85 هدف را در حملات هوایی تلافی جویانه در عراق و سوریه و اهداف سپاه پاسداران و گروه های وابسته مورد هدف قرار داد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام عصر جمعه به وقت محلی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ساعت 16 (EST) دوم فوریه، نیرو های فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) حملات هوایی را در عراق و سوریه علیه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و گروه های شبه نظامی وابسته به آن انجام دادند.

سنتکام مدعی شد: نیرو های ارتش ایالات متحده بیش از 85 موضع را با هواپیما های متعدد از جمله بمب افکن های دوربرد که از ایالات متحده پرواز کردند، هدف قرار دادند.

سنتکام همچنین ادعا کرد که در این حملات هوایی بیش از 125 مهمات (بمب) دقیق به کار گرفته شد و مراکز فرماندهی و کنترل عملیات ها، مقر ها و مراکز اطلاعاتی، راکتی و موشکی، انبار های ذخیره پهپاد ها و تاسیسات لجستیکی (زنجیره تامین تدارکات و مهمات) گروه های تحت حمایت ایران هدف قرار گرفته اند.

حملات آمریکا به تلافی حمله به پایگاهش در اردن و کشته شدن سه آمریکایی و زخمی شدن بیش از 40 تن دیگر انجام شد.

حملات آمریکا در روز های آتی در خاورمیانه ادامه خواهد داشت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حملات آمریکا در روز های آتی در خاورمیانه ادامه خواهد داشت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حملات آمریکا در روز های آتی در خاورمیانه ادامه خواهد داشت"، کلیک کنید.