شرکت طراحی سایت CMSD

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شخصی

سئو سایت فروشگاهی

طراحی لوگو

آموزش فتوشاپ

آموزش وردپرس

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

شرکت طراحی سایت CMSD

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شخصی

سئو سایت فروشگاهی

طراحی لوگو

آموزش فتوشاپ

آموزش وردپرس

نوشته های بلاگ

وردپرس چیست ؟ آشنایی با وردپرس

آذر 17, 1399 معرفی
وردپرس چیست ؟ آشنایی با وردپرس

وردپرس چیست ؟ آشنایی با وردپرس

وردپرس از جمله اسم هایی است که بسیار شنیده می شود برای افرادی که در زمینه طراحی سایت فعال هستند

اگر مشتاق هستید بدانید وردپرس چیست؟ پس همراه ما باشید تا در این مطلب وردپرس را به شما معرفی کنیم .!

سیستم مدیریت محتوا چیست

سایت­‌ها در زمینه پلتفرم یا ساختار و اساس طراحی به دو دست تقسیم می‌­شوند:

  1. یکی سایت­‌های استاتیک یا ایستا
  2. سایت‌های داینامیک یا پویا.

سایت‌های استاتیک (ایستا) معمولا با زبا­ن‌های HTML, CSS ایجاد می‌شوند و هزینه کمتری نسبت به سایت‌های داینامیک (پویا) برای ساخت دارند. اگر می‌خواهید تفاوت بین سایت‌های استاتیک و داینامیک را بدانید

وردپرس چیست ؟

برای راه‌­اندازی یک وب‌سایت سیستم‌­های مدیریت محتوای زیادی در دسترس هستند که برخی از آن­ها نسبت به بقیه برتری­‌هایی دارند، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا متشکل از قالب­‌ها و پوسته­‌های بسیار متنوع است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می­‌گیرد، شما با استفاده از این سیستم بدون داشتن مهارت در برنامه‌­نویسی می‌­تونید سایت خود را راه‌اندازی کنید.

دو روش برای ساخت سایت وجود دارد که شما می توانید یکی از آن هارا برای پیاده سازی وبسایت خود انتخاب نمائید. روش اول سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) و روش دوم طراحی و برنامه­‌نویسی است .

برای راه‌اندازی وب‌سایت می‌توانید توسط نرم‌افزارهای مختلفی سایت خودتان را راه‌اندازی کنید. در علم طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت برای پیاده‌سازی یک وب‌سایت باید کدهایی نوشته شود. به‌عنوان‌مثال در زبان html برای اینکه یک تصویر در یک صفحه وب قرار دهیم باید کد img src را در کدهای آن صفحه قرار می‌دادیم.

سایتی که با سیستم‌های مدیریت محتوا ایجاد می‌کنید درواقع همان سایت‌های داینامیک یا پویا هستند. اگر درزمینه‌ی طراحی سایت مبتدی هستید و قصد دارید یک وب‌سایت ایجاد کنید پیشنهاد می‌کنیم که از سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس استفاده کنید، چراکه طراحی و برنامه‌نویسی سایت بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر است.

Write a comment